prihláste sa k odberu noviniek a získajte e-book zadarmo!

 • Prečo sú moje vlasy mastné?
 • 6 domácich masiek na mastné vlasy
 • 3 recepty na vlasové vody
 • 9 bonusových tipov pre starostlivosť o mastné vlasy
6 domácich masiek pre mastné vlasy a niečo navyše
Váš email nezneužijeme. Z odoberania noviniek sa môžte kedykoľvek odhlásiť.
Sledujte aj náš blog kde vám prinášame recenzie, tipy , rady a recepty pre prírodnú starostlivosť o vaše vlasy.


Twitter
Sledujte nás na Twitteri
@navlasy

Jamajský čierny ricínový olej

Hodnotenie:
Výrobca:Tropic Isle Living
Kategória: Rastlinné oleje
Dostupnosť: SkladomTovar odosielame do 3 pracovných dní.
Cena: €8.95
Objem
118 ml€8.95
236 ml€15.95


Jamajský čierny ricínový olej pochádza z ricínov, ktoré rastú v blízkosti mesta St. Thomas. Práve tu sa v biologickom poľnohospodárstve pestuje kvalitný ricín. Olej sa získava ručným lisovaním fazuliek ricínu. Jeho vôňa je decentná a má nádych dymu. Čierny ricínový olej je 100%-tne prírodný, neobsahuje žiadne chemické látky, konzervanty, minerálne oleje alebo soli. a predáva sa v tmavej fľaši zo skla. Ricínový olej je ideálnym prípravkom na vlasy. Rovnako tiež pomôže pleti.

Jamajský čierny ricínový olej značky Tropic Isle living bol prvým čiernym ricínovým olejom na trhu.

Aj keď bol ricínový olej značky Tropic Isle living prvým čiernym ricínovým olejom na trhu, dnes je to už inak. Ricínový olej sa predáva pod mnohými obchodnými značkami. Predsa však sa iné oleje od oleja značky Tropic Isle living líšia. Ich rozdiel spočíva najmä vo výrobnom procese. Olej značky Tropic Isle living sa totižto vyrába pôvodným spôsobom, ktorý poznajú na Jamajke už mnohé generácie. Silu čierneho ricínového oleja vedeli oceniť Jamajčania už pred desaťročiami. Značka Tropic Isle living sa stále môže pochváliť tým, že svoj čierny ricínový olej vyrába pôvodnou technológiu a z ricínu z voľného zberu v tej najvyššej bio kvalite. Práve preto je taký kvalitný a to ho odlišuje od olejov iných značiek.

Čo znamená „z voľného zberu“?

Ako názov naznačuje ide v takomto prípade o zber zo stromov, ktoré rastú vo voľnej prírode. Na Jamajke rastie ricín prakticky všade. V horách, v lesoch, pri riekach, na dvoroch, ale aj na pustatinách. Odborníci dokázali, že rastliny z voľného zberu obsahujú viac výživných a liečivých zložiek. Ak nie je plodov z voľného zberu dostatok, používa sa v olejoch značky Tropic Isle living ricín z ekologického poľnohospodárstva, ktoré patrí tejto spoločnosti.

Ako sa ricínový olej vyrába?

Plody ricínu sa zozbierajú a dôkladne očistia. Následne sa opražia a drvia. Takto rozdrvené sa varia niekoľko hodín na miernom ohni. V poslednej fáze sa zmes vylisuje a získa sa z nej čistý čierny jamajský ricínový olej, ktorý má, aj napriek svojmu názvu, svetlú hnedú farbu. Výrobný proces oleja Tropic Isle living v tejto fáze končí. Aj keď má mnoho ricínových olejov čiernu farbu, olej značky Tropic Isle living je bledý. Svetlý olej je rovnako hustý ako oleje čierne a má menej výraznú vôňu. To všetko je spôsobené jeho výrobou a tým, že ricín sa pri tomto spôsobe výroby menej praží. Jeho vlastnosti mu však rozhodne neuberajú na kvalite.

10 účinkov jamajského ricínového oleja na vlasy:
 • olej vyživuje vlasy a pokožku hlavy
 • hydratuje suchú pokožku hlavy a bráni tak vzniku lupín
 • hydratuje suché a poškodené vlasy
 • lieči ekzém pokožky hlavy
 • čistí pokožku hlavy, čím zlepšuje rast vlasov
 • dodáva vlasom objem a hustotu
 • vlasy sú pri používaní oleja lesklé
 • vlasom dodáva poddajnosť a jemnosť
 • uľahčuje uhladenie vlasov
 • je vhodný na teplú olejovú kúru (hot oil method)

Využitie ricínového oleja:

Výživa na vlasy
Ricínový olej naneste na vlasovú pokožku a jemne ho do nej vmasírujte. Takáto masáž podporí zdravie pokožky a zrýchli prirodzený rast vlasov. Odstráni tiež svrbenie a lupiny. Veľmi vhodné je olej naniesť po fénovaní, pretože takto nahradíte vlhkosť, ktorá sa stratila vplyvom horúceho vzduchu.

Hydratácia na vlasy
V prípade, že máte suché vlasy, môžete pridať tri lyžice ricínového oleja do kondicionéra. Rovnako môžete v takomto prípade použiť aj teplú vlasovú kúru. Tri lyžice oleja vmasírujte do vlasov a zakryte teplým uterákom. Vlasy následne fénujte aspoň desať minút.

Kondicionér na vlasy
Po umytí šampónom sa dá ricínový olej použiť ako proteínový kondicionér. Vlasy ním jednoducho natrite a nechajte olej pôsobiť minimálne 30 minút až hodinu. Vlasy zakryte teplým uterákom a po uplynutí požadovanej doby ich opláchnite. Kúru opakujte ešte raz a pri druhom použití nechajte olej pôsobiť len 15 minút.

Zmes proti vypadávaniu vlasov
Ricínový olej v kombinácii s jojobovým olejom zmiešaný v pomere jedna k jednej doplňte niekoľkými kvapkami rozmarínového éterického oleja. Takúto zmes vmasírujte do vlasovej pokožky. Oleje zabránia vypadávaniu vlasov a podporia ich prirodzený rast.

Dokonalý kondicionér
Ricínový olej zmiešaný s kokosovým olejom je dokonalou zmesou na podporu zdravia vlasov. Zmes sa nanáša na vlasovú pokožku a vlasy pred umytím šampónom. Oleje vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť 30 minút. Následne vlasy umyte šampónom.

Olej na zjemnenie vlasov
V prípade, že majú vlasy tendenciu odstávať a zamotávať sa, môžete ich ľahko vyhladiť s použitím ricínového oleja. Malé množstvo oleja jednoducho vmasírujte do vlhkých vlasov.

Hladký vrkoč a chvost
Ak chcete vytvoriť dokonalo hladký vrkoč alebo chvost, rovnako si môžete pomôcť ricínovým olejom. Olej naneste na vlasy večer a prekryte ich elastickou čelenkou alebo šatkou v takej forme, akú chcete dosiahnuť. Vlasy budú ráno hladké a ulízané aj bez použitia chemických prípravkov.

Ricínový olej a pokožka
Ricínový olej zbaví pleť stôp únavy a stresu. Odstráni najmä čierne kruhy pod očami a rôzne škvrny pokožky. Rovnako pleť hydratuje a dodáva jej dostatok vlhkosti. Vhodný je tiež v prípade vyrážok na tvári a v dekolte, či v prípade suchej pokožky nôh.


Diskusia

comments powered by Disqus

Získajte e-book zadarmo!
Zadajte svoj email a stiahnite si e-book 6 domácich masiek na mastné vlasy (a niečo navyše) ZADARMO!