prihláste sa k odberu noviniek a získajte e-book zadarmo!

  • Prečo sú moje vlasy mastné?
  • 6 domácich masiek na mastné vlasy
  • 3 recepty na vlasové vody
  • 9 bonusových tipov pre starostlivosť o mastné vlasy
6 domácich masiek pre mastné vlasy a niečo navyše
Váš email nezneužijeme. Z odoberania noviniek sa môžte kedykoľvek odhlásiť.
Sledujte aj náš blog kde vám prinášame recenzie, tipy , rady a recepty pre prírodnú starostlivosť o vaše vlasy.


Twitter
Sledujte nás na Twitteri
@navlasy

Éterické oleje

Éterické oleje sa získavajú, najčastejšie destiláciou, z rôznych častí rastlín. Na výrobu sa využívajú stonky, listy, plody, korene alebo kvety a výber závisí na konkrétnej rastline. Na rozdiel od chemicky pripravených vôni, obsahujú éterické oleje, skutočnú esenciu rastlín. Majú dokázané terapeutické účinky na telo aj na myseľ. Sú vysoko koncentrované a preto sa používajú len v kvapkových množstvách.

Éterické oleje sa používajú najčastejšie vo vonných lampách. Pár kvapiek oleja vo vode, ktorá sa odparí nad sviečkou, dodá vôňu každému priestoru. Rovnako sa dá olej primiešať k inému základnému oleju. Takéto zmesi sa používajú najmä ako masážne oleje. Veľmi obľúbené je aj pridávanie éterických olejov do kúpeľa, telových mliek alebo krémov.

Mnohé éterické oleje sa dajú použiť aj na vlasy. V takomto prípade sa kvapkajú k šampónom, kondicionérom, zábalom, do henny alebo vlasovým vodám. Zábal, vyrobený z pár kvapiek éterického oleja a 10 ml základného oleja (kokosový, olivový a iné), dokonale regeneruje aj tie najviac poškodené vlasy.

Získajte e-book zadarmo!
Zadajte svoj email a stiahnite si e-book 6 domácich masiek na mastné vlasy (a niečo navyše) ZADARMO!