Archívy kategórií: Tipy a návody

7 tipov pre dlhé vlasy priamo z kuchyne

7 tipov pre dlhé vlasyKto by netúžil po krásne dlhých, hustých vlasoch? Ja by som pre ne urobila takpovediac čokoľvek – preto si do henny neváham pridať hoc aj „voňavú“ cibuľovú šťavu! 😀 Ak sa cibule bojíte, mám pre Vás ďalších sedem jednoduchých tipov, ako si vypestovať dlhé vlasy len za pomoci ingrediencií, ktoré bežne nájdete v kuchyni.

Pokračovať v čítaní

Vlasový čaj pre každý typ vlasov

Čaj na vlasy

Som vášnivý čajíčkar – čaj pijem prakticky stále, či je leto a či zima, či sa potrebujem zahriať alebo osviežiť. Vedeli ste však, že čaj sa nemusí iba piť, že ho môžete dopriať aj Vaším vlasom v podobe oplachu na záver umývania vlasov? Zväčša stačí zaliať potrebné množstvo byliniek horúcou vodou, nechať lúhovať 15 – 20 minút a následne scediť. Po umytí vlasov šampónom vlažným (alebo pokojne už studeným) čajom opláchneme vlasy. Už ich neumývame vodou, iba „vyžmýkame“ a na chvíľu zabalíme do uteráka. Aký je ten najlepší čaj pre Váš typ vlasov sa dozviete v dnešnom článku. 🙂
Pokračovať v čítaní

Suché vlasy 4: Zábaly na suché vlasy

Zábaly na suché vlasyAk robíte pre svoje suché vlasy maximum a nič nepomáha, nastal čas na domáce recepty, ktoré by ste mali iste vyskúšať. Pripraviť si totiž doma môžete nielen masky na suché vlasy, ale aj výživné zábaly na suché vlasy, kondicionéry, oplachovacie kúry a dokonca aj vlastné „home made“ šampóny. Tak poďme na to!
Pokračovať v čítaní

(Ne)obyčajná vlasová maska

Neobyčajná vlasová maskaČo ak sú vaše vlasy vlastne úplne v poriadku? – nie sú priveľmi suché ani nadštandardne poškodené, nemastia sa šialene rýchlo a ani lesk im vlastne nechýba… No v poslednej dobe z nich prosto máte tak trochu zlý pocit, zdajú sa Vám voľajaké mdlé a chceli by ste si ich prosto trochu rozmaznať? Dnes tu pre Vás mám jednoduchú, rýchlu masku na normálne vlasy. 🙂
Pokračovať v čítaní

12 masiek na suché vlasy

maska na suché vlasypredchádzajúcich článkov ste sa dozvedeli, aké sú príčiny suchých vlasov. Viete, aké bylinky, oleje a potraviny, môžu suchým vlasom pomôcť. A v tomto článku sa dozviete, ako sa práve z týchto ingrediencií dá pripraviť výživná maska na suché vlasy. Masky sú nenáročné na prípravu a väčšinu ingrediencií objavíte vo svojej komore alebo chladničke. Tak do toho!

Pokračovať v čítaní

Ako uspať vlasy

Vlasy a spánokMinule som sa veľmi spontánne zamyslela nad témou – vlasy a spánok. Ako svoje vlasy správne uložiť na spánok? Ja osobne si vždy spravím vysoký cop alebo si ich zapletiem, ak mám večer čas. No spomenula som si, že som kdesi čítala, že počas noci by sme mali vlasy nechať úplne oddychovať – žiadne účesy, len voľne rozpustené. Kde je teda pravda, ako najlepšie uspať svoje vlasy?
Pokračovať v čítaní

Vyrobte si samy: olejový zábal na vlasy s ružami

Vyrobte si sami - olejový zábal na vlasy s ružamiTo, že je vlasy aspoň sem-tam dobré rozhýčkať olejovým zábalom, isto nikomu netreba špeciálne prízvukovať. 🙂 Rastlinné oleje sú plné živín, ktoré vlasy posilnia a zároveň krásne rozblýskajú. Taký zábal pri tom nie je žiadna veda – stačí si vybrať obľúbený olej, naniesť ho na vlasy, zabaliť ich do potravinovej fólie a starého uteráku, nechať chvíľu až dlhšiu dobu pôsobiť a následne zmyť. A voilá, Vaše vlasy žiaria krásou! Dnes si ale pripravíme trochu špeciálny olejový vlasový zábal – prevoňaný ružami.
Pokračovať v čítaní