Fotopostup farbenia vlasov hennou

Pripravená hennaStretávam sa s tým, že mnoho žien sa hennovania takpovediac bojí – pri čom farbenie vlasov pomocou henny skutočne nie je žiadna veda! Je to síce možno trošku náročnejšie na čas, nakoľko henna musí na vlasoch pôsobiť niekoľko hodín, ale najkomplikovanejšie je asi „vychytať“ požadovaný odtieň do dokonalosti – no pri experimentovaní si aspoň užijete kopec zábavy. 🙂 (A nie, zelených vlasov sa podľa mňa skutočne nemusíte obávať! 😀 ) Nasledujúci fotopostup hennovania Vám ukáže ako na to. 😉

1. Najprv si pripravíme hennu. Do misky nasypeme hennový prášok (v tomto prípade henna BAQ), na vlasy dlhé do polovice chrbta by malo stačiť jedno stogramové balenie, na vlasy dlhé po plecia asi polovica balenia (50 g), ale v závislosti od hustoty vlasov to môže byť aj menej alebo viac.

Henna BAQ

Henna BAQ

2. Okrem henny budeme potrebovať aj jeden citrón, olej a čaj, prípadne ďalšie prísady, o ktorých si raz povieme v samostatnom článku. 🙂

Šťava z citróna (prípadne ocot) pôsobí ako katalyzátor (t.j. urýchľuje chemickú reakciu); olej sa do henny pridáva, lebo henna môže vlasy trochu vysušovať. Olej môžete použiť akýkoľvek: olivový, arganový olej alebo napr. jojobový, pridajte ho do henny za lyžicu.

Čaj je najlepší sypaný, ale postačí aj porciovaný (vždy si ho urobím silný, v hrnčeku vylúhujem naraz dve alebo tri čajové vrecká). Aj čaj môže byť akýkoľvek – ibištekový alebo šípkový čaj podporuje červenú farbu, čierny zasa tmavšie tóny, s prísadami sa dá skutočne „alchymisticky“ vyhrať. 🙂 Čím teplejší čaj budeme do henny liať, tým viac by mala farbiť (pri horúcom čaji bude henna farbiť najintenzívnejšie), no o to menej regeneračne bude na vlasy pôsobiť (najväčšiu regeneráciu vlasov docielime zaliatím henny studenou vodou), hoci kvalitná henna by mala farbiť aj po zaliatí studenou vodou. Zlatou strednou cestou je preto zalievať hennu teplým čajom (t.j. nie horúcim, stačí okolo 40-60°C), tak zabezpečíme dostatočnú farebnosť i regeneráciu.

Ja do henny pridávam aj korenie a postrúhanú citrónovú kôru (najmä kvôli vôni).

Henna, čaj, citrón a olej

Henna, čaj, citrón a olej

3. Ingrediencie miešame nekovovou lyžicou, až nám vznikne hustá pasta. Misku následne prikryjeme a necháme pri izbovej teplote odstáť minimálne dve hodiny, pokojne aj celú noc – vďaka tomu sa z henny stihne lepšie uvoľniť farba.

Hennu rozmiešame

Hennu rozmiešame

Hennu prikryjeme

Hennu prikryjeme a necháme odstáť

4. Po odstátí, pred samotnou aplikáciou henny, môžeme podľa potreby hennovú pastu ešte doriediť teplým čajom. Konzistencia pasty by mala byť dostatočne hustá – ako skutočne kvalitný, smotanový jogurt, v ktorom by vám takmer dokázala stáť lyžica. 🙂 S hustejšou hennou sa lepšie pracuje, nesteká toľko.

Pripravená henna

Pripravená henna

5. Pripravíme si jednorázové plastové rukavice, jednorázovú kúpaciu čiapku (prípadne čistú igelitku alebo potravinársku fóliu) a starý uterák, prípadne aj hrebeň (na rozčesávanie vlasov na jednotlivé pramienky) a sponky alebo štipce, ktorými pri nanášaní henny upravíme prekážajúce vlasy.

Nikdy nefarbite hennou bez rukavíc

Nikdy nefarbite hennou bez rukavíc!

6. Vlasy si umyjeme šampónom, aby sme ich očistili od stylingových prípravkov a pod. a vysušíme ich uterákom. Čelo, uši a zátylok pri línii vlasov si natrieme mastným krémom, aby sme predišli zafarbeniu pokožky.

Pred hennovaním si umyjeme vlasy

Pred hennovaním si umyjeme vlasy

7. Hennu na vlasy nanášame priamo rukami po jednotlivých pramienkoch, začíname pri korienkoch a dbáme o to, aby boli pastou rovnomerne pokryté celé vlasy. Ruky si pred zafarbením chránime rukavicami!

Hennu nanášame po pramienkoch

Hennu nanášame po pramienkoch

8. Keď na vlasy nanesieme všetku hennu, pritlačíme ich na vrch hlavy (v jednom alebo pokojne aj viacerých prameňoch) a skryjeme pod kúpaciu čiapku prípadne zabalíme do potravinovej fólie.

Vlasy pritlačíme navrch hlavy

Vlasy pritlačíme navrch hlavy

A zakryjeme kúpacou čiapkou

A zakryjeme kúpacou čiapkou

9. Aby boli vlasy v teple, zabalíme ich aj do uteráka (prípadne si nasadíme teplú čiapku).

Hennu udržujeme v teple uterákom

Hennu udržujeme v teple uterákom

10. Hennu na vlasoch necháme pôsobiť aspoň 2 – 3 hodiny, pre dosiahnutie intenzívnejšej farby až 5 – 8 hodín. Aby boli vlasy stále v teple, môžeme sa medzitým napr. vyhrievať na slniečku. 🙂

11. Hennu následne musíme z vlasov úplne zmyť, môže to byť celkom prácne. Dopomôcť si môžeme kondicionérom (nie šampónom!).

Hennu zmyjeme

Hennu zmyjeme

12. Hotovo, môžeme sa kochať novou farbou a zdravými vlasmi! 🙂 Henna však zvykne ešte zoxidovať, takže sa jej farba môže ešte trochu zmeniť – človek sa „vyfarbí“ až po 3 – 4 dňoch. Po čerstvom hennovaní sa s umývaním vlasov šampónom odporúča počkať dva dni; inak sa o vlasy môžeme starať ako inokedy, netreba ich umývať špeciálnym šampónom, kľudne môžete používať aj stylingové prípravky ako obyčajne.

Po hennovaní

Po hennovaní

13. Henna vám na vlasoch vydrží približne tri mesiace, postupne sa bude vymývať a to takpovediac „doprirodzena“, do vašej prirodzenej farby vlasov (pri henne zvyčajne nehrozia odrasty). Ak plánujete hennovať pravidelne, najoptimálnejší rozstup medzi hennovaniami je 4 – 5 týždňov.

Pozrite si galériu fotiek vlasov farbených hennou na eshope BIOnatural.sk:

Galéria fotiek vlasov farbených hennou

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho!
O ničomNič novéCelkom fajnSuperProste bomba! (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

Dajte o ňom vedieť svojím priateľom a známym:

137 názorov na “Fotopostup farbenia vlasov hennou

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Ahoj, Zuzana!

     Podľa mňa je to v tom, že henna prvé dni na vlasoch ešte „pracuje“ – oxiduje – a keby si si vlasy hneď umyla šampónom, zmyla by si si hennu z vlasov ešte skôr, než stihne „chytiť“. Teda, nemyslím si, že by si si tým šampónovaním v prvých dňoch hennu úplne že vymyla – raz som si do henny pridala príliš veľa oleja, preto som mala po vymytí henny z vlasov mastné vlasy, takže som si ich prosto hneď MUSELA umyť šampónom a nemyslím si, že by to farbe zasa dáko extra ublížilo… Len by sa to prosto nemalo robiť, aby mohla henna v kľude pracovať.

     A ak sa bojíš, že si hennu z vlasov bez šampónu nedokážeš dobre vymyť – ja si už dva roky vmývam hennu z vlasov len vodou a pri poslednom oplachu aj kondicionérom a nikdy som nemala problém s pozostatkami henny vo vlasoch alebo čo. 😀

     (Pošlem ti to aj na mail! 😉 )

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Dobrý deň, Lucka. Podľa mňa môžu – ja si vlasy nežehlím, ale sem-tam si urobím za pomoci žehličky na vlasy kučery. Skúšala som to i na hennovaných vlasoch, nič zvláštne sa nestalo. 😀

 1. vicky75

  Super článok a náááádherná farba, úplne ma navnadila na vyskúšanie henny 🙂 som zvedavá ako dopadne. tento postup platí aj na iné typy henny, alebo len BAQ? videla som na tejto stránke aj šampón rovnakej farby ako je henna. aj s týmto šampónom je nutné čakať pár dní po farbení, alebo to platí iba na „klasické“ šampóny?
  vďaka, fakt krásna farba 😉

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ďakujeeem za pochvalu vláskov! 🙂

   Tento postup platí pre akúkoľvek práškovú hennu (t.j. napr. všetky tieto).

   Myslím, že šampón s výťažkom henny by sa mohol použiť aj na čerstvo farbené vlasy, hoci ak to nie je vyslovene nutné, asi by som so šampónovaním radšej počkala. 🙂 Hoci, na druhej strane, raz som si do henny omylom pridala trochu viac oleja, takže som mala príliš mastné vlasy a musela som si ich umyť šampónom bezprostredne po hennovaní a nemyslím si, že by to farbe dáko extra ublížilo. 🙂

   1. vicky75

    ďakujem za odpoveď, presne tieto farbičky si plánujem vyskúšať. verím že vlasy budú stále krajšie a zdravšie, ako tie tvoje 🙂 žiaľ sústavné farbenie chémiou mi ich úplne ničí 🙁 ešte pred rokmi som jeden typ skúsila, ale takú lacnejšiu verziu henny (nechcem písať presnejšie typ, nechcem negatívnu reklamu žiadnej farbe 😉 ) ale tá farba sa zmývala veľmi ťažko a slabo farbila, možno aj kvôli zlej príprave.

 2. janka

  Ďakujem za podrobný postup, tiež používam Henu a môžem iba potvrdiť jej výnimočné vlastnosti !
  Hlavne ak sa potom používa aj Hena šampón.
  Mala som jemné a presušené vlasy a vyzerali ako chemlón ,keď som si dala akýkoľvek
  kondicionér boli hebké, ale spľasnuté a veľmi elektrizovali.
  Napravila to až Hena farba a hlavne Hena šampón, fakt super, sú zdravé na pohlaď aj na dotyk neelektrizujú a sú nadýchané.
  Neviem prečo nikto neradí prifarbiť si vodu orechovými listami, alebo šupami-musia byť však obe vysušené. Je to úplne tmavá voda skoro až čierna.
  Môže práve orech nejak rušiť účinky Heny ?Alebo to len nikto neskúsil ?
  Ja mám s tým výbornú skúsenosť.

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ja plánujem v dohľadnej dobe oskúšať hennový balzam/kondicionér, ale asi teda vyskúšam aj ten šampón. 🙂

   Viem, že orech sa používa na farbenie (nielen vlasov, ale aj všeobecne na farbenie, napr. látok), dokonca by mal byť dobrý aj na mastné vlasy a myslím, že si ho holky do henny pridávajú, ak chcú tmavšiu, hnedšiu farbu – orech rozhodne neruší účinky henny. Len asi nie je taký populárny, lebo listy treba niekde nazbierať a nie každý má v okolí orech a tiež sa orecha niektorí boja, pretože niekedy tá hnedá vraj môže vyjsť trochu do… zelena (ale možno sa to iba hovorí a pravda to nie je, resp. sa to prihodí iba ojedinele – ostatne to vyzerá, že ty s orechom problém vôbec nemáš 🙂 ).

 3. eva

  Ja som si farbila vlasy hnedou hennou, na svetlé vlasy, skoro blond. čo mi z toho vyšlo? nechutná oranžovaá farba, nie hrdzavá ale oranžová !!! nikdy v živote

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   To je mi veľmi ľúto. 🙁 Pri svetlých vlasoch treba byť asi opatrnejší a hennu najprv vyskúšať na skúšobnom pramienku vlasov alebo ešte lepšie na vyčesaných vlasoch, ktoré sa zachytia na hrebeni / kefe na vlasy.

   Ale aj tak je zvláštne, že tvoje hennovanie dopadlo až tak katastrofálne… Nemala si predtým chemicky farbené vlasy (skutočne treba dodržať aspoň ten 4-týždňový odstup medzi chémiou a hennou)? Henna zvykne nepredvídane zreagovať najmä po zosvetľovaní vlasov…

 4. Domci

  Ahoj, potrebovala by som radu, mám tmavšie vlasy a chcem ísť na hennu ryšavú…Myslíš že mi to chytí? Ďakujem 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ono závisí asi od toho, ako veľmi tmavé máš vlasy. Ja som mala na začiatku vlasy hnedé (nie svetlohnedé, no ani tmavohnedé, prosto klasické hnedé 😀 ) a ryšavá henna mi chytila krásne. Ak máš ale skutočne tmavo-tmavé vlasy, henna, žiaľ, nedokáže vlasy zosvetliť, takže potom by docielenie ryšavého odtieňa mohol byť problém…

   Na tvojom mieste by som to ale asi prosto vyskúšala – jediné, čo by sa mohlo stať, je, že ti farba dobre nechytí a získaš iba ryšavé odlesky na slnku, no tiež pekne ozdravené vlasy, čiže nemáš čo stratiť. 😉 Držím palec! 🙂

 5. adriana

  Farbim sa hennou 3 roky.nemenila by som.nemam skusenost ale so samponami ani kondicionerom od henny.pouzivam len z lekarne mozno drahsie ale co najmenej chemie.pa

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ja – ako študent, ktorý nikde ešte nepracuje – hľadám skôr pomer cena-kvalita, ale niekedy sa oplatí za kvalitu aj priplatiť. 🙂 A na hennu tiež jednoducho nedám dopustiť! 🙂

 6. marek

  super navod vsetko pekne vysvetlujes ja osobne si tak tyzden dva pored henovanim davam na vlasy zabal z citrona a rumanceka aby som kusok zosvetlil vlasy do henny davam potom uz iba citron olej a cervenu papriku 🙂 apropo na tejto zahranicnej stranke je strasne vela navodou na rozne farebne vysledky hennovania 🙂 http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Danú stránku dôverne poznám. 😉 Ale ďakujem za pochvalu články i tip so zosvetľujúcim zábalom, ten možno skúsim, nakoľko mi vlasy už dosť stmavli z henny a ja som skôr za takú echt oranžovo-ryšavú. 😀

   1. Zaneta

    ahoj Dadka,prosim ta..mam uz mierne do cervenkava vlasky ale chcem prejst na taku vyraznu ako mas ty do rysava..len neviem aky typ Henny zvolit a hlavne odtien..vedela by si mi prosim poradit? dakujem pekne :-)inak tvoje vlasky su uzasne 🙂

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Ahoj! Ďakujem veľmi krásne za pochvalu! 🙂 Ak chceš pekne ryšavú, asi choď do Henne Color v odtieni medená/cuivre alebo BAQ henny od Sheabutter Cottage a daj do nej dostatočne veľa citrónovej šťavy, zaliať môžeš zeleným alebo kamilkovým čajom, pridaj aj med. 🙂 Držím palec! 😉

     1. Zaneta

      dakujem pekne..uz aj idem objednavat..normalne sa tesim..mam strasne suche vlasky a tym ze som kucerava su take akoby krepove,farbim sa farbami z drogerky tak chcem uz konecne prejst na daco prirodne a vyzivujuce..no ak budem aspon scasti taka krasna ako ty tou farbou budem velmi spokojna 🙂

   2. Veronika

    Ahoj, takisto oceňujem postup pri vysvetľovaní, aj celkovo blog, veľmi dobre 🙂 len by ma zaujímalo, že ak mám práve tú oranžovo- ryšavú farbu ( a chcela by som pri nej ostať 🙂 ) či by mi tá farba po použití henny ostala, keďže by som ju chcela vyskúšať. Všimla som si, že ty máš na fotke takú tmavšiu, preto sa bojím, aby nechytila tmavšie 🙂

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Ďakujem za pochvalu, Veronika. Žiaľ, po čase pravidelným hennovaním vlasy stmavnú. Ak chceš ale hennu vyskúšať raz, nemusíš sa hneď obávať tmavých vlasov, ja som si rapídnejšie stmavnutie vlasov všimla až cca po roku hennovania. Na druhej strane je hennovanie veľmi návykové a neverím, že zostaneš pri jednom hennovaní. 😀

     1. Veronika

      Takže hennu som vyskúšala, určite som nechcela zostať len pri jednom hennovaní (aj keď pri jej nanášaní som sa celkom zľakla :D), len som sa bála, aby sa tá farba nezmenila. Nakoniec to mám pekné oranžové, použila som medenú hennu od Henné color, mám husté vlasy pod plecia, tak by som chcela upozorniť čitatelky blogu, že hennu stačí namiešať z polky prášku 🙂 možno aj menej…každopádne to bola sranda, dúfam, že s ďalším hennovaním budem mať vlasy kvalitnejšie 🙂

 7. Gabriela Gabrišova

  Zdravím, ja by som sa chcela popýtať, keďže sa odhodlávam farbenie hennou vyskúšať…či si použila ten šípkový alebo čierny čaj? páčia sa mi tvoje vlásky 🙂 … ja by som chcela nejakú do medena…menej červenú aby som moc nekričala 🙂 ale zas nechcem ani moc tmavu ..nevyraznu…čo by som tam mala všetko popridavať? nevieš mi poradiť prosím? farbila som sa naposledy chemicky asi pre tromi týždňami ale tá farba je strašna..som z nej až frustrovaná 🙁 a mam strašne zničené vlasy…potrebuju poriadnu regeneraciu a ešte mi aj po pôrode strašne vypadávajú… ;( Ďakujem.. Gabika

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ak si nedávno farbila chémiou, najprv skús hennu na skúšobnom pramienku, aby ti to nechytilo dáko čudne, čo po chémii niekedy zvykne. Teda, tri týždne odstup od chemického farbenia by mali bohato stačiť, ale ak chceš istotu, za taký malý test nič nedáš. 🙂

   Ja väčšinou teraz zalievam zeleným čajom. 🙂 Ale pozor, ono ťažko dosiahneš presne takú farbu ako ja, pretože ja hennujem už dva roky takmer a tiež, každé vlásky sú iné a henna na nich trochu inak chytí. Preto neviem nikdy nikomu presne povedať, čo treba urobiť, aby dosiahol rovnakú farbu, ako mám ja. 😀 Ale písala som článok o tom, čo popridávať do henny, keď chceš tú a tú farbu: http://www.navlasy.sk/blog/ako-si-namiesat-hennu-cast-ii-vychytavame-farebnost/ Môžeš sa naň pozrieť a niečo si povyberať. 🙂 Neviem, akú máš farbu vlasov aktuálne, takže presnejšie asi neporadím, každopádne držím palec! 😉

 8. Domi

  Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnem čiernu… Svoje prirodzené vlasy mám tmavohnedé ale hlavu mám nafarbenú na tmavo ale predtým som mala melírované vlasy tam mám aj hnedé aj čierne vlasy. Vlasy som si farbila pred 3 mesiacmi takže mám aj svoje vyrastené! Prosím vás ako mám postupovať myslela som že sa to klasický zarába ale po prečítaní farbení henou 2 sa dáva namiesto citrónu sóda a nezalieva sa horúcou vodou a mala by sa kombinovať s červenou? Mám v tom chaos 🙂 Prosím o pomoc bude to moje prvé farbenie hennou, ďakujem 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Domi!

   Možno by ti stačilo nafarbiť si vlasy prosto čiernou hennou – aj na krabičke, ak si čiernu hennu kúpiš, nájdeš návod konkrétne pre čiernu hennu s tým, čo do nej pridať a čo nie, takže zbytočne nestresuj a postupuj podľa návodu. 🙂 V skratke do čiernej henny nedaj citrón, ale trochu sódy bikarbóny a nezalej ju horúcou vodou, ale obyčajnou teplou. Nemusíš nechať odstáť, rovno aplikuj na vlasy.

   Henna je prirodzene prosto červená, preto sa ňou ťažšie dosiahnú skutočne čierne vlasy, niekedy sa teda používa dvojfázové farbenie hennou – to sa vlasy najprv nafarbia čistou hennou (t.j. na červeno), čím sa ti aj väčšmi zjednotí farba (keď máš napr. ten melír). A hneď pokračuješ farbením čiernou hennou. Keď tak si skús dvojfázové farbenie hennou ešte vygúgliť. 🙂

   Ja osobne nemám skúsenosti s hennovaním načierno, ale napr. kamarátka hennuje načierno a má vlasy tmavé (od chemického farbenia) a nefarbí dvojfázovo, prosto používa len čiernu hennu a na tmavé vlasy jej to funguje – nedosiahne síce ebenovo čierne vlasy ako Snehulienka, ale stále je to tmavé a odrasty, aspoň nie sú také viditeľné. 🙂

   Držím palec, keď tak sa ešte pýtaj! 😉

 9. Nada

  Dobrý deň.
  Máte nádherné vlásky. Prosím o radu, môžem si čierne vlasy chemickymi farbami prefarbene na čierno farbiť teraz hennou? Chytí mi farba henna keď predtým som len chem. farby používala? A neviete mi poradiť akú použiť henu ak chcem hnedé vlasy alebo bordo vlasy? Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď- Nada

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Nada!

   Kľudne si potykajme – ďakujem za pochvalu vláskov. 🙂

   Kedy si si vlasy farbila chemicky? Medzi hennou a chemickým ošetrením vlasov treba optimálne nechať odstup aspoň 4 týždne, aby nenastali žiadne „zelené“ prekvapenia. 😀

   A asi mám trošku zlé správy – ak máš čierne vlasy, henna ti asi na takých tmavých vlasoch dobre nechytí, z toho asi nijako nebude červená a asi ani tá hnedá… Henna totižto nie je taká „agresívna“, aby tú čiernu prebila. Podľa mňa by si však aj tak mohla skúsiť hennu, najlepšie asi BAQ kvalitu (čo je najkvalitnejšia henna, čo najviac farbí) a keď tak ti vlasy iba ozdraví a vyživí, a farebná zmena nenastane bohvieako výrazná… Myslím si totiž, že by si musela hennovať pravidelne, viac ráz, aby to na tmavých vlasoch niečo spravilo… Ale každé vlasy sú iné, na niektorých henna chytí parádne, aj keď sú tmavé, takže možno budeš mať „šťastie“ – prosto to asi treba vyskúšať. Držím palec! 😉

 10. Zaneta

  Ahoj este raz,nechcem byt otravna a ak to nie je tajomstvo..aky typ pripadne odtien pouzivas ty na vlasky? viem ze je to dlhodoby proces..ale aspon pre klud na dusi sa spytam 🙂 uz som si objednala z vasej ponuky medennu tak snad sa casom dajako priblizim 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj a kľudne sa pýtaj. 😉 Ja som práveže použila už skutočne kadejakú hennu, tým myslím hocaké značky. Začínala som s Henne Color, táto fotka je tuším z hennovania BAQ hennou od Sheabutter Cottage. Ale skúšala som aj Lambdu, Santé, Khadí, prosto takmer všetky na Slovensku dostupné značky. 😀 A ja osobne v nich nevidím žiaden extrémny rozdiel, čo sa kvality či farbenia týka, niektoré sú mi prosto len sympatickejšie ako iné plus je tam rozdiel v cene. 😀

   Čiže so značkami experimentujem, ale odtieň používam viac-menej stále ten istý – v poslednej dobe som si zvykla prosto na čistú hennu. Aj tebou objednaná medená je čistá henna, aj BAQ henna od Sheabutter Cottage je čistá a myslím, že keď chceš pekne ryšavú, staviť na čistú hennu je fajn, keďže henna prirodzene farbí tak doryšava. 🙂

   Ešte raz – držím palec! 😉

   1. Zaneta

    dakujem velmi pekne..vies my laici si myslime ze ked je cista,nefarbi :-)..ale po precitani tvojho blogu som sa vela o henne naucila a dakujem za vsetkych ktorym si pomohla sa trosku zorientovat..urcite potom skusim tu cistu..ide mi hlavne aj o to dat si vlasy trosku dokopy kedze sa roky farbim chemiou a este mam aj vlnite mierne kucerave vlasy..a vyzeraju ako chemlon..tak snad sa to casom napravi..dakujem este raz 🙂

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Fakt? – teda, ono sa traduje, že čistá henna nefarbí? Lebo ja sa práveže stretávam s tým, že laici nevedia o tom, že existuje bezfarebná henna, teda taká, čo nefarbí. 😀

     Ak si si objednala Henne Color medenú, tiež je čistá – čistá v zmysle, že obsahuje iba „lawsoniu inermis“ a nie aj kadejaké ďalšie bylinky (ktoré sa pridávajú, aby sa docielil trošku iný výsledný odtieň). 🙂 Tá BAQ henna je iná v tom, že je to síce tiež čistá lawsonia, ale mala by byť kvalitnejšia (ak si zmätená, prečítaj si niečo o BAQ henne). 🙂

     A ja ďakujem, že sa ti moje hennové články páčia. 🙂

     1. Zaneta

      ahoj..tak mam to za sebou..hennovanie som si uzivala..strasne som sa tesila ako to dopadne..vlasky mam len jemne do medenna aj to len na slniecku vidno..no ale na prvykrat a na tmave vlasy som ani viac neocakavala..a nadherne mi zbrckaveli..ja som mala vlasy uz znicene farbenim a namiesto brckavych uz len povestny krep..a musim povedat ze mi zostali krasne akoby zdravsie a kucierky,tak sa tesim..strasne rada by som raz docielila tvoju farbu..alebo aspon podobne nieco..hennu som miesala presne podla tvojho navodu,pripadne vies mi este nieco ine poradit co do toho? mala som medennu od Henne Color a teraz si asi objednam tu BAQ..co povies? inak dakujem,vdaka tvojim krasnym clankom som sa do toho odhodlala nakolko nase kadernicky su zasadne proti pouzivaniu henny a neskutocne odhovaraju..ale ja uz viem ze s chemickymi farbami uz som nadobro skoncila 🙂 dakujem..

     2. Dada BarokováDada Baroková Autor

      Som rada, že ti hennovanie vyšlo, Žaneta, a že si taká spokojná. 🙂

      Ja som naposledy do henny pridala aj dve lyžice bieleho vínneho octu a strašne sa mi páčilo, aké som z henny mala oranžové prsty, lebo mi trošku praskla rukavica. 😀 Na vlasoch to však, žiaľ, až tak neukázalo, lebo ich mám už dosť tmavé z toľkého hennovania…

      Inak až tak neviem, ako ti poradiť – ani ja skutočne dvakrát nedosiahnem ten istý odtieň, nieto aby som mohla radiť, ako ho má zopakovať niekto iný, keď na každých vlasoch henna chytí inak. 🙂 Časom som tiež zistila, že napr. korenie až tak výrazne farbu nezmení, skôr ti môže hennu prevoňať. Myslím, že najviac záleží keď tak na tej zálievke – na ryšavú je fajn harmančekový alebo zelený čaj. A citrónovou šťavou kľudne nešetri, niektoré dievčatá zalievajú iba ňou (žiadna voda, čaj, iná tekutina), ak chcú intenzívnu farbu. Takže si na ďalšie hennovanie zadováž ocot alebo viac citrusov, opäť budem držať palce! 😉

      Ja osobne som sa s odhováraním kaderníčkami ešte nestretla, jedna mi dokonca pochválila farbu (ale možno je to aj v tom, že je to kamarátka 😀 ). Ono kedysi to hennovanie až tak nevychádzalo (možno vtedy bolo ťažké dostať skutočne kvalitnú hennu alebo sa nevedelo, že ju nemožno miešať s chémiou…), preto sa mnohí ľudia boja zelených či mrkvových vlasov, ale ak sa na to ide opatrne, neverím, že sa stane dáka vlasová pohroma. 🙂

 11. Lydka

  Ahoj 🙂
  Ja som v tomto uplny lajk, ako je to s ruzovou farbou?
  Vlasy pred darbenim hennou treba vyperoxidovat?

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Lydka!

   Po pravde nechápem tvojej otázke. 😛 Máš ružové vlasy a chceš prejsť na hennu? 😀 Peroxid neodporúčam, práve on v kombinácii s hennou dokáže sem-tam vypáliť dozelena… Ak máš vlasy odfarbené na ružovo, prosto počkaj tých 4-6 týždňov a aj potom skús hennu najprv na skúšobnom pramienku, pretože som si nie istá, ako henna prekrýva takéto „šialenejšie“ (nič v zlom, aj ja by som ružové vlasy prijala! 😛 ) farby…

 12. Andrea

  Ahoj Dada, mam otazocku ? farbila som si vlasy Sante farbou, no pred naneseniom som si vlasy neumyla samponom, teda t.z. davala som farbu na suche a penovym tuzidlom pokryte vlasy asi 2 dni predtym..mohlo sa stat ze tymto mi farba dobre nechytila ? alebo teda slabo ? lebo mam pocit ze nic moc na vlasoch nevidim akurat su leskle…a mala som odrastene korienky asi na 2 cm, a mam ich stale viditelne to odrastene..je dobre nanasat na suche ci mokre vlasy ?

  Pretoze u teba je farba krasne jednoliata od korienkov az po konceky, moje vlasy su strednohnede a cca pred polrokom som pouzila chemicku farbu hnedu..-vdaka za odpovede 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Andrea!

   Ono ti mohla farba chytiť slabo aj preto, lebo na niektorých vlasoch henna prosto dobre nechytá a poriadne chytí až po niekoľkých použitiach henny.

   Henna sa ale má nanášať na vlhké vlasy, takže nabudúce si vlasy pekne umy šampónom, trochu presuš uterákom a nanes hennu. Problém totiž mohol byť aj v dákych tých pozostatkoch tužidla, ktorým zostali vlasy obalené a henna sa potom nemohla dostať k vlasu, takže nezafarbila dobre – preto treba vlasy predtým umyť, aby boli dokonale čisté a henne na nich nič nezavadzalo. 🙂

   PS: Mne sa taká farba tiež podarila až po istej dobe a niekoľkých hennovaniach, chce to aj čas. 😉

   Držím palec!

 13. Maťuša

  Ahoj!
  Ďakujem za Tvoj článok, som veľmi rada, že som našla ďalšiu fanúšičku heny! (Ja som zase expert na čiernu)
  Nemôžem nič iné, iba ako súhlasiť s jej úžasnými účinkami, farba vlasov vyzerá prirodzeno a hlavne, vlasy sa nádherne lesknú! (jej aplikácia nie je až taká strašná, časom sa človek naučí a neskôr preňho celé henovanie je veľká zábava! :))
  Pravdupovediac, Tvoj príspevok a Tvoja krásna farba vlasov ma inšpirovali a premýšľam, že vyskúšam časom aj ja čaro červenej alebo ryšavej heny 🙂
  Nech sa Ti darí!

  PS. Poznáš Hairchalk? To je vlasová farbička a chytí aj na henu 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj!

   Fakt sa vyznáš do čiernej henny? Snažila som sa bratovej frajerke nahennovať vlasy načierno, ale takmer vôbec jej to nechytilo, asi potrebujem poradiť. 😀 Môžem Ti napísať mail? 🙂

   Ďakujem za pochvaly, aj Tebe veľa šťastia s hennovaním!

   Hairchalk ako farbenie vlasov kriedou alebo ako Hair Chalk farby na vlasy od Splat? 😀 Farbenie kriedou poznám, Splat som si práve vygúglila a, hm, ďakujem za tip! 😛

 14. Maťa

  Ahoj,
  uzasny clanok,pekne vlasky 🙂
  Chcela by som poprosit o radu,nazor : mam hnede vlasy,tazko povedat ci svetlejsie ci tmavsie.Moj manzel by ale velmi chcel,aby som bola blond.Kedze ja to zasadne odmietam,(okrem toho ze mam prirodzene tmave obocie)ale zaroven by som mu chcela urobit radost,skusila by som hennou vlasy zosvetlit.Nechcem byt ale vyslovene blond,skor aby to okolo tej blon len mierne“lizlo“.Co by si mi poradila?Poprosim,konkretne rady 🙂
  Vopred dakujem,tesim sa na odpoved
  M

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Maťa!

   Žiaľ, budem ťa musieť sklamať, hennou sa nijako nedá dopracovať k zosvetleniu vlasov 🙁 – dajú sa zafarbiť len na približne rovnaký odtieň, aký máš, resp. potom už len na tmavšie odtiene. Je mi to ľúto – henna je inak super, ale isté nevýhody zasa má, napr. toto…

   Ono síce existuje odtieň „blond“ blondhenny, ale je to skutočne blond len v úvodzovkách a nezafarbí vlasy na blond, pri henne sa tým myslí, že je určená najmä pre blondínky, aby im na ich svetlé vlasy nechytila veľmi intenzívne oranžovo (preto sa do blond henny mieša aj cassia).

   Takže moja konkrétna rada je – ak chceš pre radosť manžela vlasy skutočne svetlejšie -, nechať si ich zosvetliť u kaderníčky. A keď tak sa vo výžive vlasov obrátiť na bezfarebnú hennu, ktorú možno používať aj na chemicky ošetrené vlasy. 🙂

   Ešte raz prepáč za zlé správy,
   maj sa krásne,
   D.

 15. Marta

  Ahoj. Chcem aj ja poďakovať za tvoje články. Prvýkrát som skúšala hennu, pretože moje vlasy a chemická farba nejdú dokopy, pekná farba mi vždy vydržala na vlasoch max 2 týždne a potom úplne vybledla a vlasy mi zostali ako bez života (neviem či to je tým, že mám strašne jemné vlasy). Mám rada červenú aj ryšavú, takže som nevedela pre ktorú sa skôr rozhodnúť, tak som tam primiešala na to aj na to 🙂 napr. aj citrónovú šťavu aj šťavu z pomaranča :DDD, olej, škoricu, červenú papriku, perníkové korenie, čaj som použila malinovo-jahodový 🙂 no a vida….po nafarbení som mala echt ryšavú ale teraz po 2-3 dňoch je skôr ryšavá do červena ale ako kde lebo predtým som mala medenú farbu chemickú a na tých vlasoch to mám tmavšie a na mojich odrastených vlasoch to mám viac ryšavé…ale hádam sa to po viacerých hennovaniach zjednotí. Hennovanie bola celkom sranda, lebo mám malé bábo, takže dala som ho spinkať a šup šup nanášať a kedže som musela nájsť nejakú pestúnku aby ho postrážila kým si ju zmyjem išla som v potravinovej fólii cez pol dediny 🙂 ale zamaskovala som to veľkým klobúkom…zatiaľ neviem povedať čo sa týka kvality vlasov lebo ja mám mastné vlasy a keďže som si ich neumyla ešte šampónom tak ich mám stále také ubyté ale už je dnes tretí deň tak hádam si ich idem umyť aj šampónom. Škoda, že som sa musela kvôli vypadávaniu vlasov pri kojení ostrihať na krátko 🙁 na dlhých vlasoch aké som mala v tehotenstve (skoro do pol chrbta :(((( ) by tá farba vyzerala neskutočne….inak rozmýšľala som, ja mám vlasy asi ako ty prirodzenú farbu….nevieš ako je to s farbením obočia hennou, či je to blbosť? díky a prajem veľa inšpirácie na ďalšie články

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Marti!

   Henna na vlasoch ešte 2-4 dni pracuje, oxiduje, preto zvykne ešte trošku stmavnúť. Plus výsledná farba po hennovaní závisí aj od pôvodnej farby vlasov, takže na tých „inofarebných“ (tá chemická ryšavá) bude trochu iná, ale tiež si myslím, že ďalšie hennovania ten rozdiel zjemnia. 🙂

   Tvoja historka s potravinovou fóliou, klobúkom a polkou dediny teda stojí za to! 😀 A joj, čo by som ja dala za také dlhé vlasy! Tie moje už akosi nechceli rásť, ale myslím, že aj vďaka henne (a cibuli 😀 ) konečne opäť rastú a aktuálne mám najdlhšie vlasy, aké som kedy mala a pestujem ďalej – takže aj tebe držím palce v pestovaní! 🙂

   Na hennovanie obočia sa ma už ktosi pýtal a nevidím v tom bohvieaký veľký problém, len kopu malých problémikov. 😀 Pretože henna sa používa aj na farbenie kože a už len keď hennujem, miestami sa mi podarí pekne krásne si zafarbiť aj čelo či zátylok – čiže ak by si farbila obočie, musela by si byť echt presná, aby si nevyzerala prvé dni veľmi smiešne (zafarbená koža pod vlasmi nie je tak vidno, no rovno na čele to je už iné 😀 ). Plus henna sa vymýva a tvár si človek určite umýva častejšie ako vlasy (či?), takže si myslím, že by farba na obočí bohvieako dlho nevydržala… Ja mám tiež tmavé obočie a v pohode používam iba hnedú ceruzku na obočie (i tak má každé iný tvar, tak to i tak musím maskovať 😀 ) a vyzerá to dobre! 🙂

   Som rada, že sa ti hennovanie páči a držím palec pri tom ďalšom! 😉

 16. Vladimíra

  Ahoj,chcela som sa opytat ci mas nejake skusenosti aj s touto hennou
  henna.eu

  citala som o hene vela a ked som zbadala v obchode tuto tak som sa potesila,ze nemusim objednavat a pustim sa hned do toho…..
  no ako tak citam ,tak na tuto hennu z dm su vselijake recenzie,tak zatial farba stoji na policke…lebp sa trochu bojim ….
  Za akukolvek radu dakujem……

  8/7/2014, 20:41, editované autorkou článku, odstránený link

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Vladimíra!

   Ja osobne som spomínanú značku henny nikdy v živote neskúšala, pretože presne, čítala som o nej vlastne len samé nepekné veci… Minule som sa pri nej lepšie pristavila v drogérii a zloženie mi príde podozrivé, preto by som si ju ja osobne nekúpila ani len na skúšku (napísala som o nej aj mierne hejterský článok na svojom blogu 😀 ). Ja ju skutočne neodporúčam.

   Ak si nechceš kupovať hennu cez internet, skús sa radšej pozrieť do nejakého obchodu so zdravou výživou, niekedy tam majú aj hennu. 🙂

   1. Vladimíra

    Ahoj ,tak nakoniec som to riskla…..ked uz so ju teda kupila….
    ….uz pri samotnom nanasani som mala dobry pocit,ze na vlasy si nanasam nieco prirodne a celkom mi to aj prijemne vonalo…..aj ked jemne obavi som este stale mala…..nechala som to posobit necele 2 hodiny….a pocity boli stale, ze celkom fajn……pekne mi to stmavlo….a prislo na zmyvanie…..citila som ze vlasy su akoby hustejsie,no len ked som zbadala ze voda je zelena…tak som sa prelakla ci mi neostal nejaky zelenkavy nadych…..tak som ich umyla podla navodu este samponom…a nasledne som pre istotu pouzila aj balzam……uuufffff zelenkavy nadych som uz nevidela….ako vlasy vyschli tak ostala uz len krasna farba….v podstate mi len tak jemne dotienila tu moju..ale ja som spokojna…a hlavne citim ze vlasy su ine…. takze napriek chvilkovym obavam,ci nie som zelena :)) to dopadlo fajn…a ostala som celkom milo prekvapena…..na buduce ale skusim iny druh henny……

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Tak, tak, bola by jej škoda, ale skutočne si nabudúce radšej kúp inú. 🙂

     Henna je pomletá rastlinka, ktorá (hoci obsahuje červené farbivo) , je prosto a jednoducho zelená – zelený je prášok a zeleno môže vyzerať aj voda, keď sa henna zmýva z vlasov, ale našťastie to zelený nádych nenaznačuje. 😉

     Každopádne som rada, že sa prvé hennovanie vydarilo, nech sa darí aj nabudúce! 🙂

     PS: Henna by sa práveže nemala z vlasov zmývať šampónom. Henna funguje na princípe obalenia vlasu, šampón ju zbytočne vymyje. Vlasy by sa šampónom vlastne nemali umývať ďalšie dva-tri dni po hennovaní. Keď sa obávaš, že hennu z vlasov nevymyješ dobre len čistou vodou, použi radšej iba kondicionér, bude to pre farbu i výživu z henny omnoho šetrnejšie. 😉

 17. Michaela

  Ahoj, veľmi by som ťa prosila o tvoj názor. Ide o to, že moja pôvodná farba je čierna a chcem mať hnedú farbu. Tým pádom môžem zabudnúť na to, že by som výlučne používala len hennu. Preto chodím kaderníčke na chemické farbenie vlasov, tá mi ich zosvetlí a nafarbí na hnedo. No mám strašne zničené a suché vlasy aj tým, že sú kučeravé. Chemická farba mi za také dva mesiac vyprašivie a vyzerá to ako chemlón, hlavne končeky. Preto som rozmýšlala, že by som si po tých dvoch mesiacoch dala hennu na oživenie farby a potom o ďalšie 3 mesiace dala chemickú farbu a stále tak dookola. Teda striedala by som hennu a chemickú farbu samozrejme s odstupom min. 2 mesiace. Čo si o tom myslíš? Mohli by sa mi moje vlasy trošku napraviť, aby neboli také zničené, suché, polámané a chemlónové? Inak práve som to skúsila, po dvoch mesiacoch od chemickej farby som si dala hennu, chytila len na tie farbené vlasy, korienky nemajú šancu 🙂 a výsledný efekt je pekný tmavo hnedý.

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Michaela!

   Ja osobne s niečím takým skúsenosti nemám, ale počula som o dievčatách, ktoré bez problémov farbili raz chémiou a na preskačku regenerovali hennou, aby dosiahli svoj vytúžený odtieň, na ktorý bola iba henna prikrátka. Takže v tom nevidím problém, dokonca by si možno mohla dodržiavať rozostup iba 4-5 týždňov medzi chémiou a hennou. 🙂

   Alebo… Ono vlastne existuje aj bezfarebná henna, ktorá farbu nijako neovplyvní, ani len tú chemickú – a bezfarebná henna je v regenerácii vlasov len o kúštik menej účinná ako „klasická“ henna. 🙂

   Nech sa v hennovaní darí! 😉

   Dada

 18. Mata

  Ahoj Dada, chcem sa spýtať…už som si asi 3 krat za sebou hennovala vlasy, najskôr Baq hennou tetaz medenou ale vzdy po zoxidovani mi na odrastenych vlasoch zostane iba taky gastanovy nadych. Hennu nechavam posobit cca 3 – 3,5 hodiny. Mam to skusit nechat posobit kratsie napr 2 hodky aby to bolo svetlejšie? Ked si dam hennu dole tak mam krasne rysave ale na 3 den uz to skoro nepoznat. Ďakujem a veľa zdaru pri písaní článkov 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Mata!

   Po pravde mne osobne nikdy neprišlo, že by po zoxidovaní farba zasa stmavla až tak rapídne (aby sa úplne vytratila ryšavá) – ale každé vlasy sú iné, tie tvoje očividne so sklonom k výraznému tmavnutiu… Tým chcem povedať – niežeby som ti neverila, len neviem, ako presne ti pomôcť, lebo som sa s niečím takým ešte nestretla…

   Práveže by si mohla nechať hennu pôsobiť dlhšie, aby bola tá ryšavá intenzívnejšia. Čím dlhšie henna pôsobí, tým intenzívnejšia farba.

   Aj keď… Dlhodobo henna i tak vlasy stmavuje, takže treba počítať s tým, že raz to už ryšavá fakt nebude…

   Ja ďakujem za Tvoj milý komentár, držím s hennovaním palec!

   Dada

 19. Mimi

  Ahoj Dada,
  vdaka za super navod, podla takehoto popisu by to snad mohlo zvladnut aj trdlo ako ja 🙂
  Este otazocka – coho sa mam obavat pri „patlani“ henny na hlavu? Myslim co sa tyka kachliciek, vane…zide z toho bez problemov z takychto povrchov? Nemusim mat z toho obavy?
  Som zvedava, ako mi chyti, idem skusit tu natural, teda medenu, a moja original farba je taka volajaka stredna hneda, podla toho, ako si opisovala svoje vlasy, tak asi nieco podobne, drz palec 🙂
  Mimi

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Mimi!

   Z henny síce je bordel, ale ľahko sa z kachličiek, vane, umývadla zmyje. Väčšinou mi stačí teplá voda, niekedy použijem aj nejaký ten kúpeľňový čistič. Hennujem dva roky a vaňa je prosto stále snehobiela, takže nemaj obavy! 😉

   Držím palec, kľudne zreferuj, ako ti to vyšlo! 😉

   D.

   1. Mimi

    Zreferujem, zatial stale naberam odvahu 🙂 Drahy je z toho taky vselijaky, nevie si ma predstavit inak ako s hnedymi vlasmi, a ja mam tiez z toho obavu, ale hadam sa odhodlam 🙂

    Zachytila som, ze po chemickom farbeni je vhodne nechat par tyzdnov odstup, aby henna nesposobila cudne reakcie ako zelene vlasy a podobne, ale plati to aj naopak? Vies, chcem si nechat zadne vratka, ak by to nahodou vyzeralo fakt zle. Po akej dobe by som si asi mohla dat hnedy sampon, ak by sa mi to fakt nepacilo? Vedela by si poradit? Dakujem 🙂

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Ak už teraz zvažuješ zadné vrátka, skús hennovať BAQ hennou, tam by nemal byť problém prakticky hneď prejsť späť na chémiu bez akýchkoľvek rozostupov (ale ja by som i tak pre istotu aspoň týždeň-dva počkala). 🙂

     I tak je možné, že ti henna nechytí bohvieako výrazne, niektorým dievčatám pri prvých pár hennovaniach vykúzli iba červené odlesky. 🙂

 20. Aďa

  Ahoj, musim pochváliť nadšenie a zápal pre hennu, som rada, že som našla tieto stránky a dočítala som sa veĺa nových a zaujímavých informácií. Objednala som si tú najkvalitnejšiu a už sa na ňu veĺmi teším. Pred rokmimsom hennu používala a ani i neviem prečo vlastne som prešla na hnusnú chèmiu a na hennu som zabudla. Takže teraz sa chcem ku nej vrátiť. Postupne sa mi zhoršila kvalita vlasov a rada by som to vrátila, lebo po chemickom farbení mám pokaždè pocit akoby bol môj organizmus otrávený. A dám vedieť výsledok – skúsim urobiť fotky 🙂
  Musím poch váliť výbornú prehľadnú stránku a poučnè články!

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Aďa!

   Ďakujem krásne za veľmi milý komentár! 🙂 Fotkami sa kľudne pochváľ, som zvedavá! Držím s hennovaním palec 😉 – ja na hennu skutočne nedám dopustiť, urobila si dobre, že si sa k nej vrátila!

   Dada

 21. lulu

  Ahooj:-) Chcela by som sa spytat ja mam svoje vlasy bledsie hnede ale farbene mam na ciernohnedo,pouzila som henne color hnedu ale nic minechyytilo len minimalne odlesky fakt len par:-) Chcem spat prejst na chem.farbu kedy mozem? 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Lulu!

   Henna nedokáže vlasy nijakým spôsobom zosvetliť, takže nečudo, že ti tmavohnedé vlasy nenafarbila na hnedo. Tu docieliš skutočne iba odlesky, aj keď by pravidelným hennovaním mali byť viditeľnejšie a viditeľnejšie.

   Prejsť po henne späť na chémiu by malo byť bezpečné aj hneď, ale počkala by som tých 4-6 týždňov (ako pri opačnom procese – prechode z chémie na hennu) a vyskúšala chemickú farbu najprv na skúšobnom pramienku alebo vyčesaných vlasoch z keby – pre istotu.

 22. romanka

  Taaak ti závidím tú červenú. Ja som skúšala hennovať 2x, raz čiernou, to z mojej hnedej (taká viac tmavšia ako stredná 🙂 ) urobilo tmavohnedú, teraz som skúšala čistú a mám málinko odtieň do nejakej ryšavohnedej…také červené asi proste nedosiahnem nikdy 🙁

 23. leila

  Ahojky, chcela by som sa spýtať dve veci 😀 Po prvé, či možno hennou farbiť len odrasty a nie celú dĺžku vlasou…na koľko keď sú vlasy už dlhšie a farbím si ich sama tak je to príliš komplikované 😀 Ak je to možné tak by ma zaujímalo ako na to, nech to nevyzerá blbo 😀
  No a druhá otázka je, že či sa dá hennou spraviť melír a ako to vyzerá respektíve ako na to 😀
  Dúfam, že mi pomôžeš, lebo ja už som zúfalá 😀
  Ďakujem a oceňujem veľmi tento blog 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Leila.

   Za pochvalu blogu ďakujeme a čo sa týka tvojich otázok, nuž, po pravde netuším, čo Ti mám na to vlastne povedať, najmä na tú prvú otázku. 😀 Je fakt ťažké namiešať si pri henne konkrétny odtieň, takže neverím, že si dokážeš namiešať na odrasty hennu tak, aby odtieňom ladila s dĺžkami vlasov. Môže to dopadnúť aj dobre alebo to môže vyzerať veľmi zvláštne. 😀

   Najlepšie asi bude najprv hennou farbiť všetky vlasy – korienky, dĺžky, končeky, aby bol základ rovnaký. A potom dofarbovať iba odrasty – i tak to tak časom robí väčšina dievčat, keďže vďaka henne sú vlasy čoraz tmavšie a tmavšie. Takže po niekoľkých hennovaniach sa farbia iba odrasty. 🙂

   Melír skúsiť môžeš, hennu nanesieš iba na vybrané pramienky, tie obalíš igelitom a potom všetky vlasy pod uterák, aby boli aj tie pramene v teple. Nechať pôsobiť a zmyť. Ale sama som to neskúšala, môžeš to vyskúšať ty a dať vedieť, či je to možné. 🙂

   Držím palec, maj sa krásne.
   Dada

 24. Júlia

  Ahoj, Dada, čítala som toho o henne celkom dosť a chcela som sa spýtať niekoho, kto má s tým naozajstné skúsenosti. Takže ja mám svetlo hnedé vlasy, viem, že blondína zo mňa nebude, ale rada by som mala vlásky o čosi svetlejšie. Jedna baba raz písala, že jej ostali po farbení blond zlatou hennou len jemné zlaté odlesky, čo by mi úplne stačilo 🙂 tak som aj myslela že to vyskúšam, ved za to nič nedám, rada by som sa vyhla ryšavej farbe alebo neviem čomu ešte 😀 tak som sa chcela spýtať na tvoj názor.

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Júlia! Blond hennou nič nepokazíš, ak by si na ňu mala pritmavé vlasy a žiadne zlaté odlesky by sa nekonali, farba sa ti nezmení vôbec a blond henna u teba zapôsobí len ako bezfarebný hennový zábal. Takže smelo do toho! 🙂

   (Ale upozorňujem, že zosvetlenie vlasov skutočne nečakaj, henna vlasy nezosvetlí – skutočne dosiahneš maximálne tak odlesky. Držím palec! 🙂 )

 25. Veronika

  Ahoj, rada by som pochválila tvoj blog, veľmi dobrý 🙂 chcela by som hennu vyskúšať a chcela by som ostať pri mojej farbe vlasov, takej tej ryšavo-oranžovej. Zaujímalo by ma či hennou nestratím tento odtieň, lebo som si všimla, že ty máš takú tmavšiu farbu. ďakujem za odpoveď 🙂

 26. Aeva

  Ahoj,
  prosím Ťa mohla by si mi poradiť ako začať s hennou? Dlhé roky som si farbila vlasy chemicky na ryšavo (napriek tomu, že prirodzené mám také stredne až tmavo hnedé – už si ani nepamätám 😀 – tak mi vždy chytila aj bez zosvetľovania). Teraz by som chcela také jantárovo stredne hnedé s ryšavým nádychom, myslíš, že by som to mohla dosiahnuť pomocou henny?

  Nechcem sa už vracať k chémii, lebo mi to strašne oslabilo vlasy, sú úplne bez života…Problém je, že mám asi 2 cm odrastené svoje hnedé a zvyšok je ryšavý, ostrihať sa pochopiteľne nechcem…Minulý mesiac som si kúpila Henné Color krémovú aby som to vyskúšala, zmiešala som bordovú s medenou, chytilo mi to vcelku pekne, ale tá krémová henna sa strašne rýchlo vymýva. Niekde som čítala, že je najlepšie používať túto krémovú kým mi neodrastú moje vlasy, tak potrebujem radu, či by som sa mohla pustiť rovno do práškovej a ak tak aký odtieň by si mi odporúčala na dosiahnutie toho odtieňa, čo chcem? Napadlo ma zmiešať mahagónovú s medenou, alebo hnedú s medenou. Prípadne uvažujem nad BAQ, ale bojím sa, že na tých ryšavých by mi to momentálne chytilo šialene oranžovo 🙂 Prosím poraaaaď 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Aeva.

   Výsledný odtieň po hennovaní vždy závisí od farby vlasov – ak máš vlasy dvojfarebné, t.j. svoje odrasty a pozostatky ryšavej, na oboch týchto odtieňoch henna najpravdepodobnejšie chytí inak… Mám kamošky, ktoré sa predtým farbili načierno a potom prešli na hennu, tam to spravilo super ombré a blbo to nevyzeralo ani s odrastmi. Ty to máš síce opačne – odrasty sú tmavšie ako zvyšok… No, ťažko povedať, ako to bude vyzerať… Ale čo viem naisto je, že to jednoliata farba teda nebude, ak chceš hennovať…

   Ďalej – mám pocit, že máš prikonkrétnu predstavu o vytúženej farbe a to nie je až také dobré, keďže henna je mierne nevyspytateľná – aby si nebola sklamaná. 🙂 Ja by som ti odporučila BAQ hennu a zaliať ju čiernym čajom alebo kávou (+ citrón a med). A určite si sprav najprv test – nanes zmes na prameň vlasov niekde vzadu zospodu na hlave, kde to nie je až tak vidno (neviem, ako veľmi svetlé sú tie ryšavé vlasy). Doba pôsobenia max. 2 hod – uvidíš na testovacom pramienku.

   Držím palec! 😉

 27. Sitárová

  Dajú sa šedivé vlasy zafarbiť na hnedo ? Keď som to pred rokmi skúšala, podarilo sa mi to len na svetlo žlto-červenú farbu.

 28. Peta

  Ahoj, rada by som sa informovala, co moze s mojimi vlasmi urobit, ak si ich nafarbim henou a o take 3 tyzdne pojdem na melir. Pripadne ak s hennou pockam a dam si ju na melirovane vlasy… Dakujem

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Peta. Ak si vlasy hennuješ a prejdeš späť na chémiu, nemal by s tým byť problém (teda, ak si používala kvalitnú hennu), je možné chemicky si vlasy ošetriť aj hneď. Opačne by to problematické byť mohlo…

   Ak si vlasy teraz nahennuješ a o tri týždne pôjdeš na melír, bude to ok. Ak to bude opačne – farba po hennovaní závisí od pôvodnej farby vlasov. Takže na melíre bude farba iná ako na tvojich vlasoch – stále to bude melír. Plus ak henna s pozostatkami chémie vo vlasoch divne zreaguje, môže to byť zelený melír… Ale strašiť ťa vyslovene nechcem. 😀

   Prečo si chceš hennovať vlasy, keď chceš melírovať? Ak chceš mať štýlový melír a hennou vlasy skôr zregenerovať, choď do tej bezfarebnej a bude po probléme. 😉

 29. Soňa.B.

  Ahoj,
  skusala som si farbit vlasy hennou druhy krat. Dosiahla som sice krasnu oranzovu farbu, ale nezda sa mi, zeby som mala kvalitnejsie vlasy. Viem, ze sa to neda dosiahnut hned, ale mam pocit, ze su bez lesku a su take rozlietane, neviem si dat s nimi rady. Do henny som si aj pidala kokosovy olej a vajicko. Myslis, ze by som tomu mala dat este sancu a hennovat dalej? Dakujem za odpoved 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Soňa. Ani neviem, čo ti mám povedať… Druhé hennovanie je na vynášanie ortieľu nad hennou podľa mňa priskoré… Ak sa ti hennovanie nezdá, skús olejové zábaly. Ale ani tam to nebude zázrak šibnutím čarovného prútika – už po prvom použití. Všetko chce čas (a trpezlivosť). 🙂

 30. anna

  Ahoj, mam trosku intimnejsiu otazku , ale tak sme tu asi same zeny 🙂 chcem sa spytat ci nahodou nevies ci henna, podobne ako chemicke farby nechyti ak ma zena menzes ? Tesne pred menzesom som sa ffarbila chemickou farbou ale ta vobec nechytila hned sa uplne zmyla asi behom 3-4 dni.. a chcem prejst znova na hennovanie . Niekedy som striedala farbenie chemiou a hennou kvoli odrastom , cca 3 mesiace henna potom chemia na odrasty a po 3 tyzdnoch opat henna. Napriek malemu casovemu odstupu mi henna chytila syto rysavo ako som chcela, myslis ze keby hennujem teraz cca po 10-14 dnoch od nepodareneho farbenia chemiou bude to moc maly odstup?? Co vlastne hrozi pri kratkych odstupoch farbenia chemiou a hennou ? Ze bude henna tmavsia alebo oranzovejsia ? 😀 vdaka za odpoved 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Anna.

   Za tie dva roky hennovania som si nikdy nevšimla, že by mi hennovanie počas mojich dní vyšlo zle – a za tie dva roky sa muselo aspoň raz prekryť s mojimi dňami, či? 😀 Vážne to vôbec neregistrujem, myslím, že problém to nebude. 🙂

   Čo sa týka druhej otázky, odstup medzi chémiou a hennou sa dodržiava preto, lebo henna môže s pozostatkami chémie vo vlasoch nepredvídateľne zreagovať – môžeš skončiť príliš mrkvová alebo dokonca zelená. 😀 Vraj. Ale kamoške s vyperoxidovanými vlasmi sa minule nechcelo tie 4 týždne odstupu dodržiavať a žiadna zelená sa nekonala, hennovala na hnedo a skončila s vlasmi farby slabého čierneho čaju. 😀 Skúsila by som počkať aspoň tie 4 týždne, ak to chceš riskovať skôr, urob si test na nejakom tom skrytom pramienku vlasov. 🙂

 31. Zuzana

  AHoj 🙂 dnes som si dala na vlasy bezfarebnu hennu na regeneraciu vlasov zajtra si idem dat farebnu 🙂 ale mala som trochu problem s nanasanim prv bola prilis tuha pravdepodobne lebo sa mi sypala z vlasov haha 😀 a ked som ju zriedila tak potom zasa tiekla a narobila neskutocny neporiadok… Mozes nejako poradit prosim? Trebarz priblizne kolko tekutiny davas ty tam? Trebarz na 100g henny hrncek 250ml? Dakujem

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Zuzana. Hennujem tak dlho, že to už vážne robím iba od oka a neviem ti povedať, koľko vody (čaju, etc.) presne treba. 😀 Mám taký veľký hrnček, môže mať okolo 400 – 450 ml, plním ho tak do 3/4, podľa mňa tak cca 300 ml vody. Ale niekedy nepoužijem všetku a inokedy mi treba vody viac… 😀 Neriadila by som sa presným objemom tekutiny, riaď sa výslednou konzistenciou – pasta musí byť ako hustý smotanový jogurt (poznáš Zvolenský? 😀 ), takmer aby ti v nej dokázala stáť lyžička. 😀 (PS: Henny používam 113 gramov.)

 32. Bugy

  Dobry den, cim mam umyt vanu po henovani…ale ako spravit, aby neostala cela tak trosku do zlta? Akym sposobom si zmyvate henu aby ste predislli velkemu znecisteniu?

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Bugy. Tebe vaňa zostala až tak zašpinená alebo sa toho iba obávaš? Hennujem vyše dva roky a vaňu máme snehobielu, vždy ju iba opláchnem vodou, prípadne tým, čo máme akurát doma po ruke na čistenie kúpeľne – najčastejšie Fixinela, ale skutočne stačí voda. 😉

 33. Lucia

  Ahoj Dada, mas krasne vlasky 😉
  Doteraz som pouzivala chemicke farby a chcela by som vyskusat, resp. prejst na Hennu. Ale samozrejme, kedze som si vlasy farbila a farby som aj menila, mam inu farbu pri korienkoch a inu (tmavsiu) na koncekoch. Obavam sa, ako mi Henna chyti, ci pri korienkoch nebudem mat opat inu farbu vlasov??? Ako a ci sa da Hennou vobec docielit, ze by som mala farbu vlasov jednotnu (samozrejme ostrihat sa nechcem a kym vlasy cele vyrastu su to cele roky)… 😀 Uvazovala som, ze by som si este pred Henno dala sampon od Palette, to vacsinou chyti na tmavsie, cim by som si vlasy mozno zjednotila. Alebo mam prejst radsej na Hennu hned a skusit to vyrovnat casom s nou? Dakujem moc za radu, vidim, ze je z teba super odbornik 😉

 34. Jano

  Ahoj, asi pred 2. mesiacmi som si farbil vlasy chemickou farbou, čiže šamponovov, čokoladova hneda, samozrejme mi chytila skoro do čierna, ale teraz su už svetlejšie trocha, po farbeni mi ostali vlasy zničene, tak by som chcel použiť farbenie hennou, čiže farbu hnedu, taku ani nie celkom tmavu, ale bližšie ku strednej hnedej 😀 v prvom rade mam strach aby mi to nechytilo nejako inak 🙂 tak či by si mi poradila ako namiešať farbu BAQ hennu aby bol požadovaý výsledok fajn 😀

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Jano. Začínam byť opatrná – ak chceš čokoľvek iné ako červenú, asi skús najskôr premiešanú farbu, Henné Color ponúka aj hnedý odtieň: http://www.navlasy.sk/praskove-farby-na-vlasy/hneda-henna-na-vlasy-100-g Potom, keď sa s hennou skamarátiš, môžeš si ten správny odtieň namiešať aj sám za pomoci čistej henny (napr. tej BAQ). Ak si farbil chemicky, odporúčam aspoň mesiac počkať, kým budeš opäť hennovať. Ak chceš dosiahnuť konkrétne konkrétny odtieň, s hennou to bude problém, môžeš ďalej farbiť chemicky a o výživu vlasov sa postarať pomocou bezfarebnej henny: http://www.navlasy.sk/zabaly-na-vlasy/bezfarebny-zabal-na-vlasy-100-g (neber to nijako v zlom, toto odporúčam prakticky každému, komu ide v prvom rade o farbu a nie červené – henna je prosto červená, iné odtiene ňou idú ťažšie až vyslovene ťažko, najmä ak máš úplne konkrétnu predstavu).

     1. Jano

      a keď mam prirodzenu farbu svetlo hnedu a chcel by som docieliť stredne hnedu HENNOU, dalo by sa to ? to je priklad

     2. Dada BarokováDada Baroková Autor

      Ak chcete vlasy iba trochu tmavšie, myslím, že by to mohlo ísť – stačí použiť hnedú hennu. Najlepšie je vyskúšať a uvidíte, ako to dopadne. 🙂

      Ak farbíš vlasy pravidelne chemicky, nedá sa povedať, že po použití zábalu budú vyslovene ZDRAVÉ. Rozhodne budú zdravšie. 🙂 Môžeš vyskúšať hnedú hennu a ak nedosiahneš želaný odtieň, vrátiť sa ku chémii a vlasy sem-tam zregenerovať bezfarebnou hennou. 😉

 35. Jano

  alebo radšej chemiou a potom bezfarebnou hennou, vlasy po tomto zabale budu zdrave ? aj napriek tomu že dam chcemicku farbu ? odpovedať mi možeš na obidve komentare čo som pridal 😀 😀

 36. Radka

  Ahoj vedela by si mi aj poradit co sa tyka zpsvetlenia vlasov? mala som svoje svetle vlasy ale vyskusala som sampon farbiaci a od vtedy mi dost stmavli a odozvy na zlatu blond henu boli ze chytila skor do zlta tak by som sa chcela spytat ci by to slo aj s nezfarebnou henou pridanim napr. kamilkoveho caju a citronu? ci by ich aspon trosku zosvetlilo alebo nejaku inu radu ako pouzit hennu na svetle vlasy.. dakujem pekne 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Radka! Aj ja sa chystám zosvetľovať si vlasy – alebo sa o to aspoň pokúsiť. Základom bude tiež bezfarebná henna a čo najviac ingrediencií na svetlú farbu pri hennovaní – kamilky, citrón, neviem, čo všetko tam mám. Môžeš si počkať na článok. 🙂

 37. leila

  Ahoj, hennou farbím vlasy už hádam aj 2-3 roky..a vlasy sú stále tmavšie a mám pocit, že mi to už ani nechytá -používala som len práškové henny egyptskú, aj indickú, aj hennu paris color….teraz zvazujem medzi práskovou cervenou SANTE co maju aj v dm a henna paris color ale tekuta…ktoru z tychto dvoch by si mi odporucila? za skoru odpoved veeelmi dakujem 😉

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, leila.

   Tmavnutiu vlasvo pri hennovaní sa, žiaľ, nevyhneš. Aj ja už mám poriadny mahagón a nemyslím, že by pomohla zmena značky henny, hoci na druhej strane, mne sa nezdá, že by mi už henna vôbec nechytala… Sante je fajn, ale na môj vkus je príliš „namiešaná“ – najradšej mám čistú hennu. Tekutá henna nie je čisto prírodná a vraj sa celkom rýchlo vymýva. Ja odporúčam skôr BAQ hennu, ak chceš skúsiť niečo iné – http://www.navlasy.sk/praskove-henna-farby-na-vlasy/henna-baq

 38. Nika

  Ahoj Dada.
  Výborný článok. Tiež uvažujem o henne aby som vlasy zregenerovala a posilnila. Bojím sa tých rysavych odtienov. Dlhé roky som si vlasy farbila chemiou. Posledných 7 rokov to boli tmavo hnedé farby. Pred mesiacom som sa odhodlala pre zmenu. Teraz mám vlasy stredne hnedé s melirom na vrchnej časti. Som rozhodnutá nepouzit viac chemiu. Rozmyslam nad hnedou alebo čiernou hennou, aby proste nemali vlasy ryšavý nádych. Este by som prijala červený, alebo jahodovy. Môžeš mi prosím poradiť ako sa vyhnut rysavemu nadychu?
  Ďakujem
  Nika

  1. Nika

   Všetko o henne študujem už asi týždeň. Dohodli sme sa s mamou, nakúpili 5 krabiciek henny, 3 hnedé, 2 bezfarebne. Nadšenej mame som hneď zafarbila hnedou. Použila som studený čierny čaj, štipku sody bicarbony, 2 kvapky kokosoveho oleja. Spravila som ale min jednu chybu, aplikovala som na suché vlasy, boli čisté bez laku, tuzidla atď, ale suche. Myslím, že bola este chyba v tom, že som použila štetec a misku, ktoru sme predtým používali na chem.farbenie. nanášala som ihneď po namiesani. chytilo jej to so zeleným nadychom. Nekrici to veľmi. Človek sa musí veľmi zblízka prizret. Inak je to hnedé, ale šediny je este vidieť. Nabudúce skúsim hlavne na mokré vlasy, teply čaj, chvíľu nechám zmes aj odstáť (1hod) a použijem novú misku a štetec. Ja sa chystám použiť zatiaľ iba bezfarebnu hennu, chcem hlavne vlasy zregenerovat. Dada, myslíš, že zelenú mohla spôsobiť tá miska a štetec, alebo studený čaj, suché vlasy, alebo že som zmes ihneď nanášala, že henna nestihla pustit farbu?? Čo myslíš?

   1. Dada BarokováDada Baroková Autor

    Ahoj, Nika! Tak, ako vidím, až tak dobre to nedopadlo… Ide o to, že henna môže s pozostatkami chemickej farby nepredvídateľne zreagovať – určite nabudúce nepoužívaj misku a štetec, ktorú ste predtým používali na chemické farbenie! :-O Niektoré dievčatá hennujú suché vlasy, v tom nebude problém – mne sa len s mokrými vlasmi pri hennovaní lepšie pracuje. Ak hennujete hnedou hennou, bude pravdepodobne obsahovať indigo. Nenechávaj odstáť – indigo sa časom znehodnocuje! Čiže pokojne hneď aplikuj. Čaj môže byť studený, ale je to tak, že čím teplejší čaj, tým lepšie henna zafarbí a o to menej regeneračných účinkov si zachová. Čiže pokojne použi teplý čaj, ja ho vždy nechám vychladnúť tak, aby sa dal piť. Hennu si pred aplikáciou ohrievam vo vodnom kúpeli – nech je pri aplikácii čo najteplejšia, pretože farba potom lepšie chytí. Tak. 🙂

  2. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Nika! Asi ťa sklamem, ale obávam sa, že ryšavému nádychu sa pri henne jednoducho nevyhneš – pretože henna je presne taká, ryšavá. Aj hnedá/čierna henna sa bude vymývať doryšava. Na tvojom mieste by som to s hendou hennou ale skúsila – uvidíš, ako to vypáli. 🙂 Ale pozor, mne hennovanie vyšlo podľa predstáv až na také tretie použitie, takže by som na tvojom mieste skúsila hennu aspoň dva-tri razy, kým nad ňou vynesieš konečný ortieľ. 🙂 Držím palec!

 39. Nika

  Tak včera som si dala bezfarebnu hennu. Konkrétne paris neutral. A aj mne chitila do zelená. Použila som teraz už novú misku aj štetec a nanášala na mokré vlasy. Škoda, chcela som si vlasy zregenerovat. neviem či budem pokračovať v hennovaní. Asi mi to nevyhovuje. Dada nevieš mi nejak poradiť?

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Nika. Je to fakt zvláštne, lebo bezfarebná henna ti nemá ako zafarbiť vlasy… Bezfarebná henna neobsahuje žiadne farbivo (ono to vlastne ani nie je henna, len sa jej tak „nadáva“ 😀 ), kamoška sa chemicky odfarbuje na blond (peroxid!) a vlasy regeneruje práve touto bezfarebnou hennou a nikdy jej nič zelené neurobila… Čiže neviem, či dáko poradím – niežeby som ti neverila, len je podľa mňa nemožné, aby ti bezfarebná henna nejako zafarbila vlasy, takže netuším, kde môže byť problém… 🙁

   1. Nika

    Jej, ďakujem za odpovede 🙂 . Potešili ma. Ono to nebolo vyslovene zelene, len ja som to tak videla hlavne na slnku. Nikto mi ani nehovoril, že mám zelene vlasy. Možno som ju na prvý krát nechala aj dlho na hlave (3h). Pridala som do nej citrónovú stavu. Ja tomu tiež nerozumiem. Ale dnes som vlasy umyla a nevidím už žiadnu zelenú farbu. A mám este 1 a pol balenia, roHodla som sa využiť aj to, lebo moje vlasy sa mi zdajú pevnejšie 🙂 . Mame tá zelená tiež nejak zmizla. Má ich pekné hnedé. Takže pokračujeme a možno časom to bude lepšie. Teším sa na ďalšie hennovanie 🙂 !

 40. Dominika

  Ahoj 🙂 pred 2 dňami som si prvý krát zafarbila vlasy hennou-no aj posledný. Výsledok je katastrofálny a tak sa chcem opýtať, či sa mi z vladov postupne vymyje do mojej prirodzenej farby keď už nebudem henniť? Použila som hennecolour.. vopred ďakujem za odpoveď. 🙂

 41. Soň

  ahoj
  aj vďaka tvojmu receptu som si pre svoje vlasy vytvorila dokonalú farbu!
  ale mám problém s odrastami. po 4 týždňoch sú už pomerne viditeľné. myslíš, že by som si mohla nafarbiť iba odrastajúce časti? 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Soňa, som rada, že som pomohla. 🙂 Jasné, môžeš farbiť aj iba odrasty, bežne sa to tak robí, lebo čím budeš mať na vlasoch viac vrstiev henny, tým budú tmavšie, podaktoré dievčatá majú potom odrasty extra viditeľné. Tak hennujú iba odrasty, nie dĺžky, aby bola farba jednotná. 🙂

 42. via

  Mne sa tiež „zadarilo“. Ešte na veľkú noc som chytila zelenú na vlasy. Mám ich síce hnedé, ale bola dosť výrazná. Nejako som to neriešila, však sa zmyje, čo sa aj pomaličky dialo. Strácala na intenzite. Začiatkom mája som sa bola dať farbiť u kaderníčky, skôr kvôli jednotnosti farby ako kvôli zeleným pramienkom, a teda zostali mi ešte dva, také nevýrazné. Potom som sa nejakým spôsobom dostala k článkom o henne, vravím si super, prírodné farbenie, posilnenie vlasov ….. atď. Tak som si zakúpila hnedú. A zelenú mám späť. Čistý vodnik.
  Hennu som si dávala na vlasy cca 1,5 – 2 mesiace po chemickom farbení. Ja som k nej nič nepridávala, išla som podľa postupu na krabičke, na hlave cca 2hodiny. Možno som mala skúsiť červenú .. neviem :/

 43. Nina

  Ahoj,
  farbím si vlasy chemickými farbami dva roky a keďže som za tie dva roky prešla od čiernej, cez hnedú a blond až k medenej, tak je to na mojich vlasoch poriadne vidieť. Mám na teba zopár otázok, pretože sa už asi po piaty krát odhodlávam prejsť na hennu, len je viac vecí, ktorých sa obávam.

  Po prvé ma zaujíma aké množstvo henny by mi stačilo na 60cm dlhé vlasy – mám ich po lakte, resp. po pupok, alebo neviem ako to mám popísať :D… Nepotrebujem vedieť úplne presné množstvo ale videla som už 100g aj 500gramové odporúčanie takže som z toho takpovediac jeleň 😀

  V súvislosti s tým, že mám tak dlhé vlasy by som bola rada, keby jedno farbenie nebolo drahšie ako 10€. Preto sa ťa chcem spýtať, čo si myslíš o tejto henne – mala by to byť čistá mletá bylina, vraj BAQ, len nemá žiadnu značku a myslím si, že práve preto má tak zaujímavú cenu: http://www.predajbylin.sk/henna_cervena_list_mlety/index.html

  A posledná vec, ktorú by som rada vedela je odtieň. Ja mám teraz vlasy svetlo medené (pre upresnenie – niečo ako palette intensive color creme odtieň K8 svetlo medený) a rada by som keby také ostali, nechcela by som až také tmavé ako máš ty, tak bude v pohode ak použijem čistú hennu? Resp. čo do nej mám pridať aby to bola farba intenzívna, no stále taká svetlejšia? Čítala som aj, že taká podobná farba sa dá dosiahnuť zmiešaním 50% henna a 50% cassia.

  Keďže sa v tom moc nevyznám, naozaj potrebujem radu a páči sa mi ako dokážeš pekne všetko vysvetliť, preto sa obraciam na teba :)… O vlasy sa veľmi starám, doma mi vravia, že to už niekedy preháňam a preto ma neskutočne frustruje, že ich aj napriek tej všetkej starostlivosti mám ako slamu – a myslím si, že za to môže práve chemická farba, keďže všetko ostatné, čo používam na vlasy je prírodné…. Veľmi dúfam, že vďaka tvojmu blogu a tvojej rade prejdem už konečne na hennu! 🙂

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Nina. Aj ja som videla hocaké odporúčania, čo sa množstva henny týka – niekto by mi na vlasy napatlal aj kilo henny, len to neviem, ako by som uniesla na tej hlave. 😀 Ja mám vlasy po lopatky a bohate mi stačí 113 g (americké balenia sú na unce…). Pridávam však aj cca 15-20 g ibištekového prášku, čiže reálne mám prášku asi tak 130g. Tebe by som teda odporúčala cca 200-250g.
   Hennu z predaj bylín som skúšala, je fajn, pokojne si ju kúp. Najlepší pomer cena-kvalita na slovenskom trhu má však podľa mňa henna BAQ od Sheabutter Cottage – rozhodne ťa nechcem prehovárať pre náš e-shop, ale… 😀 Nájdeš ju v našom e-shope, má aj veľké zvýhodnené balenie – link hore v bočnom menu, aspoň si ju pozri. 😉
   Zo začiatku to určite nebudeš mať také tmavé ako ja, ja hennujem už celé roky – čím viac vrstiev henny, tým tmavšie vlasy. Pokojne teda použi čistú hennu a kamilkový čaj. Cassiu môžeš veselo primiešať tiež – do blond henny (t.j. henna pre blondíny, aby im na blond vlasoch nechytila henna príliš červeno) sa pridávam na zjemnenie farby. Zatiaľ môžeš skúsiť pomer 50/50, pri ďalšom hennovaní uvidíš, či chceš intenzívnejšiu farbu – vtedy pridáš cassie menej. 🙂 Tiež skús na prvý raz nechať hennu účinkovať kratšie – stačia také 2 hodiny. Nabudúce uvidíš, či necháš pôsobiť dlhšie. 🙂
   Držím palec, pokojne sa ozvi, ako to dopadlo! 😉

   1. Nina

    Ahoj,
    ozývam sa po dlhšom čase, konkrétne po 4 hennovaniach 🙂
    V prvom rade by som sa ti chcela nesmierne poďakovať za to, že šíriš hennovú osvetu medzi slovenské ženy, lebo práve vďaka tvojim článkom som prešla z chemickej farby na hennu a je to super!

    Pred prvým hennovaním som si nechala asi 5 týždňov odstup od chemického farbenia. Kúpila som si jedno 100g balenie henny BAQ od Sheabutter Cottage (mala som ju kúpenú asi týždeň predtým než si mi ju odporučila, + ešte jedno balenie henny BAQ kvôli mehndi cez celý chrbát – bolo to božské!, teším sa na ďalšie leto, budem celá potetovaná hennou :D) a jedno 100g balenie cassie (bezfarebnej henny) od Henné Color. Zmiešala som LEN 50g henny a 50g cassie a asi dve šálky silného kamilkového čaju (2sáčky čaju na jednu šálku). Nechala som odstáť cez noc…… Samozrejme vyšlo mi to asi na polovicu vlasov 😀 takže prvý pokus bol skôr len taký zoznamovací – nanášala som prstami na suché vlasy a všade bol bordel. Nechala som pôsobiť 2 hodiny. V odtieni nebol vidieť rozdiel medzi pôvodnými vlasmi a hennovými, ale odrasty boli zafarbené, teda na polke hlavy. A v neposlednom rade – dala som asi len dve lyžičky oleja takže vlasy boli poriadne vysušené. Použila som priateľov „olej na bradu“ z vášho e-shopu, lebo iný som po ruke nemala 😀 (milujem jeho vôňu!)

    Pri druhom hennovaní som už bola múdrejšia a dokúpila si hennu z predajbylin sk. Aby som bola presnejšia 1,2 kg henny a 0,6 kg cassie 😀 Takže som zmiešala 50g cassie od Henné Color, 50g henny od Sheabutter Cottage a 50g henny z predajbylin. Zaliala som to asi 2,5-3 šálkami silného kamilkového čaju, ktorý bol takej teploty že sa už dal piť ale stále bol dosť teplý. Pridala som asi 1,5 lyžice citrónovej šťavy, 10 kvapiek pomarančovej silice, 1,5-2 lyžice kokosového oleja, pár kvapiek arganového oleja. Nechala som odstáť cez noc. Vlasy som si deň predtým umyla aby sa mi nezamotávali a boli čisté a nanášala som na suché vlasy štetcom. Nanášanie mi trvá cca 2 hodiny. Nechala som pôsobiť ďalšie 2 hodiny. Výsledok bol ÚŽASNÝ! Každý mi chválil akú mám super farbu, bola taká ryšavo – červená a jednotlivé pramienky na slnku hádzali všelijaké odlesky. Vlasy sa leskli, boli vyživené a vlasová pokožka bola super upokojená a bez lupín.

    Pri treťom farbení som zachovala pomer henna – cassia 2:1. Už som mala len tie z predajbylin sk. Zmiešala som 100g henny, 50g cassie, 2 PL kokosového oleja, 2 PL citrónovej šťavy, 1čl škorice, 10 kvapiek pomarančovej silice, 10 kvapiek rozmarínovej silice, 10 kvapiek šalviovej silice. Zaliala som to asi 2,5-3 šálkami silného kamilkového čaju a zmes som nechala odstáť cez noc. Opäť som nanášala štetcom na suché a čisté vlasy. Opäť to trvalo 2 hodiny a nechala som pôsobiť ďalšie 2 hodiny. Vlasy boli vyživené, pokožka hlavy bola super. Výsledný odtieň bol taký medenno-špinavo-blonďavo-hnedý 😀 jednoducho som si to vysvetlila tou škoricou a kamilkovým čajom.

    Takže pri štvrtom farbení som použila 100g henny, 50g cassie, 50ml citrónovej šťavy, 1čl mletej papriky, 1/2 škorice, 1,5 PL kokosového oleja, 10 kv šalvia ÉO, 10kv rozmarín ÉO, 10 kv citrón ÉO. Zaliala som 280ml silného kamilkového čaju a 110ml šípkovo-ibištekového čaju. Nechala som odstáť cez noc a nanášala na druhý deň štetcom na suché a čisté vlasy. Nanášanie 2 hod, pôsobenie 2 hodiny. Rada zmývam pomocou kondicionéru Balea Professional Oil Repair Spülung – je celkom dobrý, hlavne bez silikónov a keďže je lacný môžem ho na jedno zmývanie henny použiť veeeeľmi veľa 😀 Výsledné vlasy boli v poriadku, rovnako pokožka hlavy. Odtieň bol znovu ryšavo-hnedo-blonďavý, takže asi táto henna má proste nižšiu farbivosť do červeno-medena než tá od Sheabutter Cottage.

    Pri budúcom farbení plánujem vyhodiť škoricu, pridať viac ibištekovo-šípkového čaju, nanášať na vlhké vlasy a nechať pôsobiť na vlasoch 3 hodiny. Môžno vyhodím aj rozmarínový a šalviový olej, myslím, že aj nimi môže byť spôsobený ten odtieň do hneda.

    PS: ospravedlňujem sa, že nepíšem ódy na neskutočne zlepšenú kvalitu mojich vlasov, pretože nič také u mňa nenastalo – možno akurát na vlasoch ktoré boli farbené LEN hennou a nie chemickou farbou – čiže na odrastoch. Inak sú moje vlasy neskutočne vysušené, zničené a lámavé (ale nie v dôsledku používania henny!!!) – je mi jasné, že henna nie je zázrak a nevie napraviť to, čo už je poškodené, ale aspoň som mojim vlasom prestala zbytočne škodiť chemickou farbou 🙂 Inak mi henna veľmi pomáha na pokožku hlavy lebo tú som mávala tiež veľmi vysušenú, i keď teraz sa mi viac mastí takže musím umývať každý druhý deň, ideálne by vyzerali moje vlasy keby ich umývam každý deň, ale to by mi asi nič na hlave neostalo. Ale ohľadom toho, že sa mi kvalita vlasov zhoršuje pomaly každý týždeň (a nemá z čoho), plánujem ísť na testy na štítnu žľazu, hladinu vitamínov a pečeňové testy a keď sa tie nepotvrdia tak asi skúsim zmeniť hormonálnu antikoncepciu. To len tak pre zaujímavosť, že problémy s vlasmi nie vždy musia mať vonkajšiu príčinu (prípravky na vlasy, chlad, teplo, farby…), ale aj vnútornú, ktorá sa potom samozrejme nedá riešiť vonkajšie (hennou, prírodnou kozmetikou), ale musí sa riešiť vnútorne. Keď budem o niečo múdrejšia, napíšem 😀

    1. Dada BarokováDada Baroková Autor

     Ahoj, Nina a ďakujeme krásne za vyčerpávajúci komentár – určite to mnohým pomôže. 🙂 Čo sa týka ozdravenia vlasov – myslím, že henna im pomôže, chce to však viac hennovaní, ja som reálne výsledky v kvalite vlasov videla až cca po roku! Držím palec, nech sa dobre hennuje aj naďalej) 😉

 44. Miška

  Zdravím. Mam dôraz. Farbila som sa hennou druhy krát, na prvý mi krásne chytila ale teraz skoro vôbec. Dodržala som presný postup dokonca som ju teraz zaliala ibistekovym čajom, ktorý skm predtým nemala ale aj tak je farba veelmi malo výrazná a mam pocit ze keď si umyjem vlasy tak aj to zmizne 😔 potom som si všimla ze henna už bola nejaký čas po záruke (dostala skm ju of kamošky ktorá sa prestala farbiť) môže to byť kvôli tomu? Ale keď je henna čisto prírodná tak by to nemalo vadiť nie?

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Miška. Ak má produkt záruku, tak ju určite treba dodržiavať – inak by tam predsa nemusela byť písaná vôbec. 🙂 Môže to byť aj v značke henny – niektoré sú, žiaľ, menej kvalitné ako iné. Použi prosto tú, ktorú máš overenú. 😉

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, EJva. Pravdepodobne sa nestane nič. 😀 Akože doslovne nič – bez citróna sa nemá moc ako uvoľniť farbivo, čiže to budeš mať skôr ako zábal, nie ako farbu na vlasy. 😀

 45. Lucia

  Ahoj, užasný blog, hennú už mám namiešanú, mala by byť červená, ryšavo – červená. Chcela by som vedieť či si vlasy musím umyť. Stilingove prípravky nepoužívam (nerobia mi dobre). Ďakujem za odpoveď

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Lucia. Myslíš predtým alebo potom? 😀 Ja si vlasy vždy umývam tesne pred hennovaním – iba šampónom, kondicionér netreba. Vysuším ich uterákom a kým sú ešte mokré, nanesiem hennu. Po dobe pôsobenia hennu vymy vodou. Nepoužívaj šampón. Ak máš s vymývaním problém, môžeš si pomôcť kondicionérom. Držím palec. 😉

 46. petra manduchova

  Dobry den, prosim Vas, dala som si ciernu hennu ale nakoniec sa mi cierna nehodi tak ako kedysi. Tak by som to chcela zbledsit. Chyti mi povedzme orieskova henna? alebo ako to mam urobit???😕. vopred dakujem za odpoved!

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Peťa. Hennou sa vlasy zosvetliť nedajú, vieš sa vždy dostať iba na rovnako tmavý odtieň alebo tmavší. Keďže si však hennovala iba raz, stačí počkať, kým sa farba jednoducho vymyje.

 47. Blogerka Zuzka

  Práve tu sedím s hennou na hlave a pršiplášťom na sebe (nesmejte sa, ochrana musí byť! 😀 ) a čakám čo z toho vylezie. Plánujem zmyť tak o dve-tri hodinky, henna mi postála skoro celý deň, uvidíme teda čo to dá. Doteraz som používala Henne Color, väčšinou mix viacerých odtieňov, prípadne mix s bezfarebnou hennou a ďalšími indickými práškami, zatiaľ to bolo vždy super. Teraz som sa rozhodla pre Hennu BAQ od Sheabutter, o ktorej som počula, že lepšie farbí. Jej aplikácia mi prišla trocha horšia, tak neviem, uvidíme čo z toho vznikne

 48. Mária

  Ahoj Dada, roky som používala farbu- Loreal- medený odtieň. Bola som naozaj veľmi spokojná, ale začínam mať šediny, a povedala som si, že asi dávať si Henu je príjemnejšie, zdravšie, menej škodlivé pre vlasy- teda som si kúpila tiež medený odtieň– a vida– medené mám LEN moje šediny. Moje vlastné vlasy mám skoro svojej hnedej farby. Tak neviem– snáď po dlhšom užívaní?? Alebo budem experimentovať a pridávať do nej ešte niečo iné?? Uvidím. Ale– ďakujem za super rady pred prvým použitím. Máš to pekne prepracované. Ozaj– ak si henu pripravím– je to zelená kašička. Nevadí?

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Mária.

   Zarobenú hennovú pastu nechaj aspoň chvíľu odstáť – nemala by zostať zelená, mala by sa začať vyfarbovať pekne do červena, oranžova.

   PS: Je tu článok aj o hennovaní šedivých vlasov, ten si prečítaj. 😉 Držím palec! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *