Domáce farbenie hennou. Ako na to?

Domáce farbenie hennouRozhodli ste sa zafarbiť si vlasy hennou? Výborný nápad. Toto prírodné farbivo vaše vlasy nielen odfarbí, ale ich aj vyživí, posilní a prinavráti im lesk. Aj keď sa farbenie hennou môže zdať zložité, nie je to žiadna veda. Stačí vedieť, ako na to!

Čo budete potrebovať

Na prípravu farbiacej zmesi budete potrebovať práškovú hennu. Ak máte dlhé vlasy, použite celé 100gr. balenie. Na dosiahnutie lepšieho farbiaceho účinku je vhodné pridať šťavu z citróna, prípadne trošku octu.

Aby sa vlasy farbením nevysušili, pridajte do zmesi tiež rastlinný olej podľa vlastného výberu. Vhodný je jojobový, či arganový olej.

Ďalšou potrebnou zložkou je čaj. Ten totiž dokáže zvýrazniť farebné odtiene. Ak máte svetlé vlasy, použite kamilkový čaj. Na tmavšie odtiene môžete použiť čierny a na červené odtiene zas napríklad šípkový čaj. Možností je veľa.

Pre príjemnú vôňu môžete do zmesi pridať aj zopár kvapiek svojho obľúbeného éterického oleja.

K farbeniu sú nevyhnutné aj rôzne kadernícke potreby. Čo by ste si mali pripraviť?

    • Plastovú misku a metličku na miešanie farieb. Hennu nesmiete rozrábať v kovovej miske, ani používať kovovú lyžičku. Ideálna je teda špeciálna mištička, určená na farby na vlasy.
    • Štetec na aplikáciu hennovej zmesi. Aby ste si zmes do vlasov dôkladne votreli, pomôže vám na to určený kadernícky štetec.
    • Pláštenku. Pri farbení hennou hrozí, že sa poriadne umažete. Použite teda pláštenku, ktorá ochráni kožu, aj odev.
    • Jednorázovú čiapku. Po nanesení henny na vlasy je potrebné nechať ju pôsobiť. Vlasy si teda prikryte plastovou jednorázovou čiapkou a uterákom.

Všetky tieto kadernícke potreby zabezpečia, že vaše farbenie vlasov hennou prebehne pohodlne a bez akýchkoľvek nehôd.

Ako postupovať?

Z vyššie uvedených ingrediencií vytvorte hustú pastu, ktorú necháte odstáť aspoň dve hodiny. Pred samotným nanášaním henny si vlasy umyte šampónom. Hennu nanášajte pomocou štetca postupne na všetky pramienky vlasov. Vlasy schovajte pod jednorazovú čiapku a uterák a hennu nechajte pôsobiť minimálne dve hodiny.

Pamätajte, že čím dlhšie bude henna pôsobiť, tým výraznejšia bude výsledná farba. Nakoniec zvyšnú hennu z vlasov poriadne vymyte čistou vodou. Ako vidíte, farbenie hennou je naozaj jednoduché. Postačí kvalitná henna, správne kadernícke potreby a dostatok času!

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho!
O ničomNič novéCelkom fajnSuperProste bomba! (No Ratings Yet)
Loading...

Dajte o ňom vedieť svojím priateľom a známym:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *