Bylinková bezfarebná henna od Henné Color

Zábal na vlasy s bylinkamiVedeli ste, že existuje aj bezfarebná henna, ktorá Vám farbu vlasov nezmení, no za to ich dokonale zregeneruje a poskytne im potrebnú výživu? Bezfarebná henna je vhodná najmä pre ľudí, ktorým ich pôvodná farba vlasov vyhovuje, no chceli by im dopriať špeciálnu starostlivosť alebo tým, ktorí sa farbenia hennou akosi obávajú – takto si môžu vyskúšať regeneračné účinky henny bez (podľa mňa však pomerne neoprávnených) obáv z oranžových vlasov.

Bezfarebná henna od Henné Color

Značka Henné Color Paris prináša hneď dva vlasové hennové zábaly bez tónovacích účinkov. Vybrať si môžete medzi Neutre, ktorý je vhodný pre svetlo hnedé až čierne vlasy, a taktiež pre vlasy šedivé. A bylinkový hennový zábal Quinquina je vhodný aj pre blondínky.

Bezfarebné hennové zábaly majú vynikajúce regeneračné a výživné účinky, dokážu:

 • zregenerovať vlasovú pokožku, spevniť vlasové korienky a podporiť rast vlasov;
 • posilniť jemné, riedke a oslabené vlasy;
 • zatočiť s lámavými vlasmi a rýchlo sa štiepiacimi končekmi;
 • pomôcť zredukovať prílišné mastenie vlasovej pokožky;
 • predchádzať tvorbe lupín a zápalom vlasovej pokožky;
 • zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov a predčasnému šediveniu;
 • ochrániť vlasy pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia
 • a urobiť vlasy pevnejšími, pružnejšími a lesklejšími.
Prášok vlasového zábalu

Quinquina je skutočne jemná a vonia výrazne po bylinkách

Po zaliatí bezfarebného hennového prášku vodou alebo bylinkovým čajom si z nich môžete pripraviť vlasový zábal, no bezfarebnú hennu môžete pridať aj do Vašej farbiacej hennovej pasty, aby sa posilnili jej regeneračné účinky.

Bezfarebná bylinková henna Quinquina

Keďže si vlasy pravidelne farbím hennou, pri skúšaní Quinquiny som si na pomoc prizvala kamarátku Aničku a spravili sme si pohodový babský večer. 😛 Bezfarebnú hennu som chcela vyskúšať na vlasoch nefarbených, aby bolo vidno, že nemá žiadne tónovacie účinky a vlasoch predtým nehennovaných, aby lepšie vynikli regeneračné účinky henny.

Quinquina k Vám tradične docestuje v peknej – tento raz fialovej – krabičke, v ktorej sa nachádza papierové vrecko, obsahujúce 100 gramov henny a tiež príbalový informačný leták. Keď som vrecko s hennou otvorila, do nosa mi udrela úžasná vôňa byliniek – zmes obsahuje pre mňa pomerne neznámy chinovník a už známejší rozmarín, tymián, brezu a žihľavu. Druhá vec, ktorá ma milo prekvapila, bola úžasná jemnosť prášku – takú hladkú hennovú pastu som tuším ešte nikdy nevymiešala!

Vďaka jemnosti prášku z neho vymiešate dokonale hladkú pastu

Vďaka jemnosti prášku z neho vymiešate dokonale hladkú pastu

Hennový vlasový zábal z bezfarebnej henny

Pred našim stretnutím som Aničku dokonale vyspovedala ohľadom toho, čo jej vlasom chýba – sú príliš jemné, mastné, chýba im lesk, lámu sa, vypadávajú? Aj do bezfarebnej henny si totižto môžete pridať jogurt, vajíčko či olej, aby ste vlasom dopriali extra výživu. Viac inšpirácie nájdete v našom článku o miešaní hennovej pasty.

Pri hennových zábaloch postupujeme podobne ako pri hennovaní. Začneme prípravou hennovej pastyhennový prášok vsypeme do nekovovej nádoby a zalejeme „zálievkou“, ktorá nám najväčšmi vyhovuje.

My sme použili žihľavový čaj – žihľava je dobrá na mastné vlasy, lupiny a tiež podporu lesku a rastu vlasov. Zmes miešame nekovovou lyžicou, podľa potreby môžeme pridať aj iné prísady – my sme do zábalu pridali aj môj obľúbený kokosový vlasový olej (do henny olej patrí, a platí to aj pre tú bezfarebnú; kokosový olej vlasom dodá lesk a pomáha proti lámavým vlasom a vypadávaniu vlasov), pár kvapiek tea tree oleja (proti mastným vlasom a lupinám), prášok shikakai (pre poškodené vlasy a vlasy jemné, riedke), vajíčko (na podporu lesku vlasov) a jogurt (pre uľahčenie rozčesávania). Pozor na výslednú konzistenciu zábalu – chceme dosiahnuť konzistenciu smotanového jogurtu, no vďaka jemnosti prášku to s tekutinami môžete veľmi ľahko prehnať. Aj náš zábal bol trochu redší – čo zasa príliš nevadí, len Vám počas pôsobenia zábalu na vlasoch trošku potrápia stekajúce pramienky tekutej henny. 😀

Vlasy pred hennovaním

Vlasy pred hennovaním

Keďže pri bezfarebnej henne nemusíme čakať na uvoľnenie farby, zarobený zábal môžeme hneď aplikovať na šampónom umyté vlasy (z rovnakého dôvodu si netreba čelo a zátylok natierať mastným krémom). Zábal nanášame na vlasy po jednotlivých pramienkoch, začíname pri korienkoch a pastou rovnomerne pokryjeme celé dĺžky vlasov, až po končeky. Pri nanášaní henny používame plastové rukavice – bezfarebná henna pokožku síce nezafarbí, ale s rukavicami je to predsa len pohodlnejšie a menej špinavé. 😀

Vlasy následne zabalíme do kúpacej čiapky, ktorú prekryjeme starým uterákom, necháme pôsobiť aspoň hodinu, no pokojne čo najdlhšie – myslím, že my sme vďaka tomu stekaniu vydržali iba čosi vyše dvoch hodín. 😀 Nakoniec zábal z vlasov vymyjeme vodou, v prípade potreby si môžeme dopomôcť kondicionérom.

Ozdravovacie účinky hennových vlasových zábalov

Po jedinom použití asi nemožno čakať dokonalé regeneračné účinky, hennový zábal by trebalo použiť viackrát, aby vlasy zostali dokonalé zdravé. No Anička si aj napriek tomu všimla, že jej vlasy sú lesklejšie a mastia sa o čosi menej – zo dva dni po hennovaní si ich nemusela umyť, hoci inokedy si ich kvôli mastnote musí umývať pomaly každý deň. Kamarátka bola prosto vysoko spokojná a dohodli sme sa, že nabudúce možno vyskúšame aj dáku tú „farebnú“ hennu. 🙂

Vlasy po hennovaní

Vlasy po hennovaní

Farba vlasov sa Aničke teda nezmenila, no viditeľné zlepšenie vlasov sa ukázalo už po prvom hennovaní bezfarebnou hennou. Pre dámy so svetlejšími vlasmi, ktoré budú stále váhať, pretože Anička má tmavé vlasy – no čo ak blond vlasy bezfarebná henna predsa len dáko zafarbí, ešte odcitujem slečnu Evu z blogu mnoupovedane.blogspot.sk, ktorá je blondína a ktorá sa tiež odvážila vyskúšať bezfarebnú hennu Neutre:

Ja som hennu zatiaľ použila len jedenkrát, ale už po prvom raze som videla, aké boli vlasy úplne iné; samozrejme, chce to častejšie použitie, aby to bolo dlhodobé. Chemicky si vlasy na blond farbím už veľmi dlho, moja farba je taká myšacia, nevýrazná; blond mi vždy pasovala a inak si to ani neviem predstaviť. Preto som skúsila bezfarebnú hennu a bolo to fakt super, žiaden rozdiel vo farbe, ale v kvalite podstatný. Henna moje veľmi jemné vlasy spevnila, slamový efekt ustúpil a aj blond vlasy sa začali pekne lesknúť. Henna je rozhodne lepšia ako chémia, hlavne pre hnedovlásky, ryšavky a tmavovlásky, ale ak chce byť niekto silou mocou blondína ako ja, tak kombinácia bezfarebnej henny s chemickou farbou nič nepokazí, naopak, vlasy sa vďaka nej spamätajú z peroxidu a sú krajšie a kvalitnejšie. Ja som si do henny pridala ešte aj vajíčko, jogurt, olej a kadečo iné a mojim vláskom sa to náramne páčilo. 🙂

Záverom

Ako už povedala slečna Eva, bezfarebnou hennou nič nepokazíte, zmeny farby sa skutočne báť nemusíte, no Vaše vlasy budú už po prvom hennovom zábale viditeľne zdravšie a krajšie.

Súťaž o zábal na vlasy so zmesou bylín Quinquina od Henné Color Paris!

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stáva pán Andrej. Srdečne gratulujeme!

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho!
O ničomNič novéCelkom fajnSuperProste bomba! (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dajte o ňom vedieť svojím priateľom a známym:

4 názory na “Bylinková bezfarebná henna od Henné Color

 1. Grace

  Ahoj, prosím ťa, dá sa táto bezfarebná henna použiť aj na farbené vlasy? Pretože moja mamina si dáva farbiť pravidelne na blond, takže klasickú hennu nemôže použiť. Ide mi o to, či na túto hennu chytí potom farba, keď si bude chcieť nafarbiť alebo budú jej vlasy odolné voči chemickej farbe 🙂
  Ďakujem

  1. Dada BarokováDada Baroková Autor

   Ahoj, Grace. Kamarátka, ktorá sa tiež zvykla chemicky farbiť na blond, používala bezfarebnú hennu medzi jednotlivými farbeniami ako výživný zábal a nehlásila žiaden problém tohto typu. Takže by to malo byť ok, ale osobnú skúsenosť zasa nemám, no…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *